Ay’da İlk İnsan izle

Ay’da İlk İnsan izle, Ay’da İlk İnsan Altyazılı izle, Ay’da İlk İnsan Türkçe Dublaj izle, 2018 ABD Yapımı olan Ay’da İlk İnsan filminin toplam süresi 2 saat 21 dakika’dır. Filmin yer aldığı film türleri ise Dram, Tarih ve Biyografi’dir. Filmin Imdb’den aldığı puan ise 7,7’dir. Filmin yönetmenliğini Damien Chazelle yapmıştır.

Ay’da İlk İnsan Filminin Konusu: 1961’de NASA test pilotu Neil Armstrong, X-15 roket uçağını, atmosferden yanlışlıkla çıktığı zaman uçuruyor. Mojave Çölü’nde uçağa inmeyi başarmasına rağmen, meslektaşları, son zamanlarda yapılan aksaklıkların dikkatinin dağınıklıktan kaynaklandığına ve topraklandığına dikkat çekiyor. İki buçuk yaşındaki kızı Karen, beyin tümörü için tedavi görüyor. Onu kurtarmak için umutsuz olan Armstrong, semptomlarının detaylı bir kaydını tutar ve mümkün olan tedavileri bulmaya çalışır, ancak kısa süre sonra ölür. Kederli, Armstrong Proje Gemini için başvurur ve NASA Astronaut Group 2’ye kabul edilir. Armstrong, karısı Janet ve oğulları Rick diğer astronot aileleriyle birlikte Houston’a taşınır. Armstrong bir başka sivil test pilotu olan Elliot See ve Ed White’la arkadaş oldu. Armstrong eğitim vermeye başladığında, Deke Slayton, yeni astronotları İkizler programının önemini etkiliyor; Sovyetler Birliği, Amerika Birleşik Devletleri önündeki Uzay Yarışı’ndaki her kilometre taşına ulaştı. Armstrong ve Janet’in ikinci bir oğlu var Mark.

1965 yılına gelindiğinde, aile Houston’a yerleşti ve Armstrong mürettebat için seçim bekledi. Sovyetler ilk ekstraveiküler aktiviteyi (EVA) tamamladıktan sonra Armstrong, David Scott’ın pilot olarak Gemini 8’in komutanı olacağı konusunda bilgilendirildi. Görevin öncesinde, See ve Charles Bassett, bir T-38 kazasında öldü ve Armstrong’un acısını son kayıplar dizisinde derinleştirdi. Armstrong ve Scott, Gemini 8’de başarılı bir şekilde lanse ediyor ve Agena hedef aracına biniyorlar, ancak kısa süre sonra, uzay aracı hızlı bir hızla dönmeye başlıyor. Neredeyse karardıktan sonra, Armstrong RCS iticilerini harekete geçirir ve görevini güvenli bir şekilde iptal eder. Armstrong başlangıçta eleştiriyle yüzleşiyor, ancak NASA mürettebatın hatalı olmadığını belirliyor. Daha sonra, White, Gus Grissom ve Roger Chaffee ile birlikte Apollo 1 misyonu için seçildiğini ortaya koyuyor.

27 Ocak 1967’de bir prova denemesi sırasında, bir yangın Apollo 1 ekibini öldürdü ve Armstrong, Beyaz Saray’da NASA’yı temsil ederken haberleri duydu. Gelecek yıl, neredeyse Ayın İniş Araştırma Aracından çıkarılarak öldürülmesinden sonra, Armstrong, Apollo 11’e komuta etmeyi seçti ve Slayton, muhtemelen ilk ay inişinin olacağını söyledi. Görev yaklaştıkça, Neil ailesinden daha fazla meşgul ve duygusal olarak uzaklaşır. Lansmandan hemen önce, Janet, Armstrong’un uçuşta hayatta kalamayacağı olasılığıyla karşı karşıya kalıyor ve genç oğulları için misyonun risklerini açıklamasında ısrar ediyor. Onlara karşı karşıya olduğu riskleri anlattıktan sonra, Armstrong ailesine veda ediyor ve ayrılıyor.

Apollo 11 başarıyla başlattı ve dördüncü günde Ay’a ulaştı. Armstrong ve Aldrin, Ay Modülü’nde iniş yaptılar ve iniş teşebbüsüne başladılar, ancak iniş yerlerine doğru inerken Aldrin, bölgenin büyük kayalarla dolu olduğunu fark eder ve Armstrong’un uzay aracını manuel olarak kontrol etmesi için zorlar. Ay modülü başarılı bir şekilde kalan minimum yakıtla başarılı bir şekilde iniyor. Ay’a ayak basardıktan sonra Armstrong Karen’in bileziğini Küçük Batı kraterine düşürür. Görevleri tamamlandığında, astronotlar eve dönüyor ve Armstrong ve Janet’in sessiz bir yansıma anını paylaştığı karantinaya yerleştiriliyor.

Ay’da İlk İnsan Tek Parça izle

516 Görüntülenme
FİLMLERİ FARKLI ALTERNATİFLERDEN İZLEMEK İÇİN ÜSTTEKİ ALTERNATİF KISMINDAN SEÇİM YAPABİLİRSİNİZ.
Ay’da İlk İnsan Full 720p Tek Parça izle
7.7 IMDB Puanı

Ay’da İlk İnsan Full 720p Tek Parça izle

(First Man)
Yönetmen
Senaryo Josh Singer, James R. Hansen
Ay’da İlk İnsan izle, Ay’da İlk İnsan Altyazılı izle, Ay’da İlk İnsan Türkçe Dublaj izle, 2018 ABD Yapımı olan Ay'da İlk İnsan filminin toplam süresi 2 saat 21 dakika'dır. Filmin yer aldığı film türleri ise Dram, Tarih ve Biyografi'dir. Filmin Imdb'den aldığı puan ise 7,7'dir. Filmin yönetmenliğini Damien Chazelle yapmıştır.

Ay’da İlk İnsan Filminin Konusu: 1961'de NASA test pilotu Neil Armstrong, X-15 roket uçağını, atmosferden yanlışlıkla çıktığı zaman uçuruyor. Mojave Çölü'nde uçağa inmeyi başarmasına rağmen, meslektaşları, son zamanlarda yapılan aksaklıkların dikkatinin dağınıklıktan kaynaklandığına ve topraklandığına dikkat çekiyor. İki buçuk yaşındaki kızı Karen, beyin tümörü için tedavi görüyor. Onu kurtarmak için umutsuz olan Armstrong, semptomlarının detaylı bir kaydını tutar ve mümkün olan tedavileri bulmaya çalışır, ancak kısa süre sonra ölür. Kederli, Armstrong Proje Gemini için başvurur ve NASA Astronaut Group 2'ye kabul edilir. Armstrong, karısı Janet ve oğulları Rick diğer astronot aileleriyle birlikte Houston'a taşınır. Armstrong bir başka sivil test pilotu olan Elliot See ve Ed White'la arkadaş oldu. Armstrong eğitim vermeye başladığında, Deke Slayton, yeni astronotları İkizler programının önemini etkiliyor; Sovyetler Birliği, Amerika Birleşik Devletleri önündeki Uzay Yarışı'ndaki her kilometre taşına ulaştı. Armstrong ve Janet'in ikinci bir oğlu var Mark.

1965 yılına gelindiğinde, aile Houston'a yerleşti ve Armstrong mürettebat için seçim bekledi. Sovyetler ilk ekstraveiküler aktiviteyi (EVA) tamamladıktan sonra Armstrong, David Scott'ın pilot olarak Gemini 8'in komutanı olacağı konusunda bilgilendirildi. Görevin öncesinde, See ve Charles Bassett, bir T-38 kazasında öldü ve Armstrong'un acısını son kayıplar dizisinde derinleştirdi. Armstrong ve Scott, Gemini 8'de başarılı bir şekilde lanse ediyor ve Agena hedef aracına biniyorlar, ancak kısa süre sonra, uzay aracı hızlı bir hızla dönmeye başlıyor. Neredeyse karardıktan sonra, Armstrong RCS iticilerini harekete geçirir ve görevini güvenli bir şekilde iptal eder. Armstrong başlangıçta eleştiriyle yüzleşiyor, ancak NASA mürettebatın hatalı olmadığını belirliyor. Daha sonra, White, Gus Grissom ve Roger Chaffee ile birlikte Apollo 1 misyonu için seçildiğini ortaya koyuyor.

27 Ocak 1967'de bir prova denemesi sırasında, bir yangın Apollo 1 ekibini öldürdü ve Armstrong, Beyaz Saray'da NASA'yı temsil ederken haberleri duydu. Gelecek yıl, neredeyse Ayın İniş Araştırma Aracından çıkarılarak öldürülmesinden sonra, Armstrong, Apollo 11'e komuta etmeyi seçti ve Slayton, muhtemelen ilk ay inişinin olacağını söyledi. Görev yaklaştıkça, Neil ailesinden daha fazla meşgul ve duygusal olarak uzaklaşır. Lansmandan hemen önce, Janet, Armstrong'un uçuşta hayatta kalamayacağı olasılığıyla karşı karşıya kalıyor ve genç oğulları için misyonun risklerini açıklamasında ısrar ediyor. Onlara karşı karşıya olduğu riskleri anlattıktan sonra, Armstrong ailesine veda ediyor ve ayrılıyor.

Apollo 11 başarıyla başlattı ve dördüncü günde Ay'a ulaştı. Armstrong ve Aldrin, Ay Modülü'nde iniş yaptılar ve iniş teşebbüsüne başladılar, ancak iniş yerlerine doğru inerken Aldrin, bölgenin büyük kayalarla dolu olduğunu fark eder ve Armstrong'un uzay aracını manuel olarak kontrol etmesi için zorlar. Ay modülü başarılı bir şekilde kalan minimum yakıtla başarılı bir şekilde iniyor. Ay'a ayak basardıktan sonra Armstrong Karen'in bileziğini Küçük Batı kraterine düşürür. Görevleri tamamlandığında, astronotlar eve dönüyor ve Armstrong ve Janet'in sessiz bir yansıma anını paylaştığı karantinaya yerleştiriliyor.