Bir Otostopçunun Galaksi Rehberi izle

Bir Otostopçunun Galaksi Rehberi izle, Bir Otostopçunun Galaksi Rehberi Altyazılı izle, Bir Otostopçunun Galaksi Rehberi Türkçe Dublaj izle, 2005 ABD ve İngiltere ortak yapımı olan Bir Otostopçunun Galaksi Rehberi filminin toplam süresi 1 saat 49 dakika’dır. Filmin yer aldığı film türleri ise Macera, Komedi ve Bilim Kurgu’dur. Filmin Imdb’den aldığı puan ise 6,8’dir. Filmin yönetmenliğini Garth Jennings yapmıştır. Filmin senaryo yazarlığını ise Douglas Adams yapmıştır. Filmin başrolünde yer alan isimlerse şunlardır : Martin Freeman, Yasiin Bey, Sam Rockwell

Bir Otostopçunun Galaksi Rehberi Filminin Konusu: Film, Dünya’nın yaklaşmakta olan kıyametinin farkında olan dünya yunusları tarafından söylenen Broadway tarzı bir sayı, “So Long, ve Tüm Balıklar için Teşekkürler” ile başlıyor. Sonunda, hepsi okyanuslardan dışarı atlar ve sonsuza dek Dünya’yı terk ederek uzaya uçarlar.

Bir Perşembe sabahı, Arthur Dent, evinin bir baypas için yol vermek üzere derhal yıkılacağını keşfeder. Buldozerleri önlerine uzanarak geciktirmeye çalışır. Arthur’un bir arkadaşı olan Ford Prefect, onunla birlikte bir bara gitmek için onu ikna eder. Bir bardak bira (“kas gevşetici” olarak) üzerinde Ford, Betelgeuse civarında bir gezegenden bir uzaylı olduğunu ve otostopçunun rehber olan Galatasaray Rehberi üzerinde çalışan bir gazeteci olduğunu ve Dünya’nın o zamandan sonra, bir hiper uzay baypasının yolunu açmak için Vogons adlı bir ırk tarafından yıkılacak. Aniden, bir Vogon Oluşturucu Filosu gökyüzünde görünür ve gezegeni tahrip eder. Ford kendini ve Arthur’u bir Vogon gemisine bırakarak kurtardı. Keşfettiklerinde, bir hava kilidinin dışına fırlatılırlar, ancak yıldızların Altın Kalbinin kalbi tarafından alınırlar. Ford’un “yarı kuzeni” Zaphod Beeblebrox’u, Galaksinin Başkanı olarak buluyorlar. Gemiyi daha önce Arthur ile tanıştığı bir dünya kadını olan Tricia “Trillian” McMillan ve hayattan sürekli olarak şikayetçi olan, klinik olarak depresif bir robot olan Paranoid Android ile birlikte gemiyi çaldı.

Zaphod, Magrathea gezegeni arayışında olduğunu ve süper yaşam derinlemesine derin düşünce: “42” nin vermiş olduğu hayal kırıklığı yaratan cevapla eşleştirmek için, Yaşam, Evren ve Her Şeyin Nihai Sorusunu keşfedebileceğine inandığını açıklıyor. Zaphod, Magrathea’ya deneme yanılma yoluyla ulaşmak için olanaksızlığını kullanmak üzere Altın Kalbini çaldı.

Bu girişimlerden birinde, Viltvodle VI gezegenine varırlar. Zaphod, seçimden rakibi Humma Kavula’yı ziyaret etmeye karar verdi. Zaphod’un planını öğrendikten sonra Kavula, Magrathea’nın koordinatlarına sahip olduğunu duyurdu. Zaphod’un iki rehinesinden birini alır ve Deep Thought tarafından yaratılan Point of-View tabancasını getirmesini talep eder, bu da hedefin atıcının bakış açısını anlamasına olanak tanır. Gezegenden ayrılırken, Trillian Vogons tarafından ele geçirilir. Diğerleri onu Vogon ev dünyası bürokrasisinden kurtarmak, uzun çizgiler ve sinir bozucu form işleme ile karşı karşıya gelir. Trillian, Dünya’nın yıkımını öğrenir ve Zaphod’un, bir imha talebi olduğunu düşündüğü için Dünya’nın yok edilmesi için yetkiyi imzaladığını öğrenmekten çok öfkelidir.

Zaphod’un başkanlık görevlerinden ayrılmak için kendini kaçırdığı bir olaydan sonra, Zaphod’u kendi başına kurtarma girişiminde bulunan Galaktik Başkan Yardımcısı Questular Rontok liderliğindeki Vogons, Altın Kalbiyle kovalanıyor. Altın Kalbi, sadece gezegenin otomatik füze savunma sistemleri tarafından hedef alınmak üzere Magrathea’ya ulaşır. Arthur kaçma ihtimalini harekete geçirir, geminin tam olarak nerede olduklarını tekrar ortaya çıkarır, füzeler bir sperm balina ve bir petunya kasesine dönüşür.

Gezegende, Zaphod, Ford ve Trillian, Deep Thought’a bir portal götürürler, ancak Arthur tereddüt eder ve Marvin ve Marvin onu kullanmadan önce portal kapanır. Üçlü, bilgisayarla karşılaşır ve nihai soruyu hesaplayıp hesaplamadığını sorar, bunu yapmak için başka bir süper bilgisayar tasarladığını gösterir. Üçlü, Nokta-of-View silahını bulduğunda, Trillian, Zaphod’u vuruyor ve onu, Dünya’nın yıkımı ve Arthur’u ne kadar sevdiği hakkında ne düşündüğünü anlamasını sağlıyor. Bu sırada Slartibartfast adında bir Magrathean ortaya çıkar ve Arthur’u Earth Mark II’nin inşa edildiği fabrika inşaat sahasında gezer.

Slartibartfast, Arthur’un yeni Dünya’daki evini dinlemesine, diğerlerinin de Arthur’un orijinal Dünya’sını görevlendiren ve bir çift fareye benzeyen pan-boyutlu varlıklar tarafından sağlanan bir şölenin tadını çıkarır. Derin Düşünce’yi inşa eden fareler, Süper Soru’yu, Nihai Soruyu belirlemek için daha büyük bir süper bilgisayar, Dünya gezegeni inşa etmek için kullandılar. Son kalan süper bilgisayar bileşenine inanan Arthur, Nihai Soruyu tutabilir, fareler beynini çıkarmak için fareyi Arthur’u dizginler. Başlangıçta paniğe kapılan, istifa eden bir Arthur, ondan vazgeçerek, Arthur’un anlayacağı cevabın “evet” olduğunu Trillian’ın “tek” olup olmadığı konusundaki tek soruyu kabul etmeyi reddeder. Ancak fareler, ikna olmayan Arthur’un sorusunu “İşkence” ye inanmaktan ve mutlu olmaktan ziyade meşhur olmayı istemeye devam ediyor. Arthur tekrar paniğe kapılıyor, ama hayatta kalma içgüdüleri tekmelendikçe, Arthur kendi kısıtlamalarından kurtuluyor ve fareleri bir çaydanlık altında eziyor. Orijinal formlarına geri dönen fareler, hiç bir zaman tekrar görülmeyecek şekilde ince havaya kaybolurlar.

Evin dışında, grup daha sonra ateş açan Vogons tarafından karşı karşıya geliyor. Grup sığındığı için Marvin dışarıda kalıyor ve başının arkasına vurulmasına rağmen Vogonlar üzerindeki Point-of-View silahını kurtarıyor ve kullanıyor ve bunlara baskı altında kalıyorlar. Vogonlar götürüldükçe ve Questular Zaphod ile yeniden birleşince, Arthur gökadayı Trillian ile keşfetmeyi seçer ve Slartibartfast’ın onsuz yeni Dünya’yı nihai hale getirmesini sağlar. Altın ekibin kalbi, Evrenin Sonu’nda Restoran’ı ziyaret etmeye karar verdi.

Bir Otostopçunun Galaksi Rehberi Tek Parça izle

844 Görüntülenme
FİLMLERİ FARKLI ALTERNATİFLERDEN İZLEMEK İÇİN ÜSTTEKİ ALTERNATİF KISMINDAN SEÇİM YAPABİLİRSİNİZ.
Bir Otostopçunun Galaksi Rehberi Full 720p Tek Parça izle
6.8 IMDB Puanı

Bir Otostopçunun Galaksi Rehberi Full 720p Tek Parça izle

(The Hitchhiker's Guide to the Galaxy)
  • Yapım Yılı
Yönetmen
Senaryo Douglas Adams, Douglas Adams, Karey Kirkpatrick
Ödüller 1 ödül & 10 Adaylık.
Bir Otostopçunun Galaksi Rehberi izle, Bir Otostopçunun Galaksi Rehberi Altyazılı izle, Bir Otostopçunun Galaksi Rehberi Türkçe Dublaj izle, 2005 ABD ve İngiltere ortak yapımı olan Bir Otostopçunun Galaksi Rehberi filminin toplam süresi 1 saat 49 dakika'dır. Filmin yer aldığı film türleri ise Macera, Komedi ve Bilim Kurgu'dur. Filmin Imdb'den aldığı puan ise 6,8'dir. Filmin yönetmenliğini Garth Jennings yapmıştır. Filmin senaryo yazarlığını ise Douglas Adams yapmıştır. Filmin başrolünde yer alan isimlerse şunlardır : Martin Freeman, Yasiin Bey, Sam Rockwell

Bir Otostopçunun Galaksi Rehberi Filminin Konusu: Film, Dünya'nın yaklaşmakta olan kıyametinin farkında olan dünya yunusları tarafından söylenen Broadway tarzı bir sayı, "So Long, ve Tüm Balıklar için Teşekkürler" ile başlıyor. Sonunda, hepsi okyanuslardan dışarı atlar ve sonsuza dek Dünya'yı terk ederek uzaya uçarlar.

Bir Perşembe sabahı, Arthur Dent, evinin bir baypas için yol vermek üzere derhal yıkılacağını keşfeder. Buldozerleri önlerine uzanarak geciktirmeye çalışır. Arthur'un bir arkadaşı olan Ford Prefect, onunla birlikte bir bara gitmek için onu ikna eder. Bir bardak bira ("kas gevşetici" olarak) üzerinde Ford, Betelgeuse civarında bir gezegenden bir uzaylı olduğunu ve otostopçunun rehber olan Galatasaray Rehberi üzerinde çalışan bir gazeteci olduğunu ve Dünya'nın o zamandan sonra, bir hiper uzay baypasının yolunu açmak için Vogons adlı bir ırk tarafından yıkılacak. Aniden, bir Vogon Oluşturucu Filosu gökyüzünde görünür ve gezegeni tahrip eder. Ford kendini ve Arthur'u bir Vogon gemisine bırakarak kurtardı. Keşfettiklerinde, bir hava kilidinin dışına fırlatılırlar, ancak yıldızların Altın Kalbinin kalbi tarafından alınırlar. Ford'un "yarı kuzeni" Zaphod Beeblebrox'u, Galaksinin Başkanı olarak buluyorlar. Gemiyi daha önce Arthur ile tanıştığı bir dünya kadını olan Tricia "Trillian" McMillan ve hayattan sürekli olarak şikayetçi olan, klinik olarak depresif bir robot olan Paranoid Android ile birlikte gemiyi çaldı.

Zaphod, Magrathea gezegeni arayışında olduğunu ve süper yaşam derinlemesine derin düşünce: "42" nin vermiş olduğu hayal kırıklığı yaratan cevapla eşleştirmek için, Yaşam, Evren ve Her Şeyin Nihai Sorusunu keşfedebileceğine inandığını açıklıyor. Zaphod, Magrathea'ya deneme yanılma yoluyla ulaşmak için olanaksızlığını kullanmak üzere Altın Kalbini çaldı.

Bu girişimlerden birinde, Viltvodle VI gezegenine varırlar. Zaphod, seçimden rakibi Humma Kavula'yı ziyaret etmeye karar verdi. Zaphod'un planını öğrendikten sonra Kavula, Magrathea'nın koordinatlarına sahip olduğunu duyurdu. Zaphod'un iki rehinesinden birini alır ve Deep Thought tarafından yaratılan Point of-View tabancasını getirmesini talep eder, bu da hedefin atıcının bakış açısını anlamasına olanak tanır. Gezegenden ayrılırken, Trillian Vogons tarafından ele geçirilir. Diğerleri onu Vogon ev dünyası bürokrasisinden kurtarmak, uzun çizgiler ve sinir bozucu form işleme ile karşı karşıya gelir. Trillian, Dünya'nın yıkımını öğrenir ve Zaphod'un, bir imha talebi olduğunu düşündüğü için Dünya'nın yok edilmesi için yetkiyi imzaladığını öğrenmekten çok öfkelidir.

Zaphod'un başkanlık görevlerinden ayrılmak için kendini kaçırdığı bir olaydan sonra, Zaphod'u kendi başına kurtarma girişiminde bulunan Galaktik Başkan Yardımcısı Questular Rontok liderliğindeki Vogons, Altın Kalbiyle kovalanıyor. Altın Kalbi, sadece gezegenin otomatik füze savunma sistemleri tarafından hedef alınmak üzere Magrathea'ya ulaşır. Arthur kaçma ihtimalini harekete geçirir, geminin tam olarak nerede olduklarını tekrar ortaya çıkarır, füzeler bir sperm balina ve bir petunya kasesine dönüşür.

Gezegende, Zaphod, Ford ve Trillian, Deep Thought'a bir portal götürürler, ancak Arthur tereddüt eder ve Marvin ve Marvin onu kullanmadan önce portal kapanır. Üçlü, bilgisayarla karşılaşır ve nihai soruyu hesaplayıp hesaplamadığını sorar, bunu yapmak için başka bir süper bilgisayar tasarladığını gösterir. Üçlü, Nokta-of-View silahını bulduğunda, Trillian, Zaphod'u vuruyor ve onu, Dünya'nın yıkımı ve Arthur'u ne kadar sevdiği hakkında ne düşündüğünü anlamasını sağlıyor. Bu sırada Slartibartfast adında bir Magrathean ortaya çıkar ve Arthur'u Earth Mark II'nin inşa edildiği fabrika inşaat sahasında gezer.

Slartibartfast, Arthur'un yeni Dünya'daki evini dinlemesine, diğerlerinin de Arthur'un orijinal Dünya'sını görevlendiren ve bir çift fareye benzeyen pan-boyutlu varlıklar tarafından sağlanan bir şölenin tadını çıkarır. Derin Düşünce'yi inşa eden fareler, Süper Soru'yu, Nihai Soruyu belirlemek için daha büyük bir süper bilgisayar, Dünya gezegeni inşa etmek için kullandılar. Son kalan süper bilgisayar bileşenine inanan Arthur, Nihai Soruyu tutabilir, fareler beynini çıkarmak için fareyi Arthur'u dizginler. Başlangıçta paniğe kapılan, istifa eden bir Arthur, ondan vazgeçerek, Arthur'un anlayacağı cevabın "evet" olduğunu Trillian'ın "tek" olup olmadığı konusundaki tek soruyu kabul etmeyi reddeder. Ancak fareler, ikna olmayan Arthur'un sorusunu "İşkence" ye inanmaktan ve mutlu olmaktan ziyade meşhur olmayı istemeye devam ediyor. Arthur tekrar paniğe kapılıyor, ama hayatta kalma içgüdüleri tekmelendikçe, Arthur kendi kısıtlamalarından kurtuluyor ve fareleri bir çaydanlık altında eziyor. Orijinal formlarına geri dönen fareler, hiç bir zaman tekrar görülmeyecek şekilde ince havaya kaybolurlar.

Evin dışında, grup daha sonra ateş açan Vogons tarafından karşı karşıya geliyor. Grup sığındığı için Marvin dışarıda kalıyor ve başının arkasına vurulmasına rağmen Vogonlar üzerindeki Point-of-View silahını kurtarıyor ve kullanıyor ve bunlara baskı altında kalıyorlar. Vogonlar götürüldükçe ve Questular Zaphod ile yeniden birleşince, Arthur gökadayı Trillian ile keşfetmeyi seçer ve Slartibartfast'ın onsuz yeni Dünya'yı nihai hale getirmesini sağlar. Altın ekibin kalbi, Evrenin Sonu'nda Restoran'ı ziyaret etmeye karar verdi.