Doom izle

Doom izle, Doom Altyazılı izle, Doom Türkçe Dublaj izle, 2005 ABD, Çek Cumhuriyeti, Almanya ve İngiltere ortak yapımı olan Doom filminin toplam süresi 1 saat 45 dakika’dır. Filmin yer aldığı film türleri ise Macera, Aksiyon ve Bilim Kurgu’dur. Filmin Imdb’den aldığı puan ise 5,2’dir. Filmin yönetmenliğini Andrzej Bartkowiak yapmıştır. Filmin senaryo yazarlığını ise Dave Callaham ve Wesley Strick yapmıştır. Filmin başrolünde yer alan isimlerse şunlardır : Karl Urban, Rosamund Pike, Dwayne Johnson

Doom Filminin Konusu: 2026 yılında, Nevada çölünde Mars’taki antik bir şehre ait bir portal keşfedildi. Yirmi yıl sonra, Mars’taki Union Aerospace Corporation (UAC) araştırma tesisi, bilinmeyen bir saldırgan tarafından saldırıya uğradı. Sgt liderliğindeki bir grup Marines tarafından Dr. Carmack tarafından gönderilen bir tehlike çağrısının ardından. Asher “Sarge” Mahonin, Mars’a bir arama-kurtarma misyonu gönderilir. Takım Mars’a ulaşmak için portalı kullanıyor. John “Reaper” Grimm’den biri olan kardeşi Dr. Samantha Grimm, tahrip edilen sektördeki laboratuvarlardan birine veriyi almak için eşlik ediyor ve ebeveynlerinin yanlışlıkla öldürüldüğü kazma alanının yeniden açıldığını öğreniyor. Genetik olarak geliştirilmiş bir insansı ırkın eski iskeletleri keşfedilmiştir.

Tesiste hayatta kalanları ararken, denizciler travmalı ve yaralı bir Dr. Carmack bulur ve tedavi için tıbbi laboratuvara eşlik eder, ancak daha sonra ortadan kaybolur. Marines, Genetik Laboratuvarı’nda bilinmeyen bir canlıya ateş ederek onları Goat’a saldırıp öldürdüğü kanalizasyona yönlendirir. Kanalizasyondaki canlının cesedi de muayene için Tıbbi Laboratuar’a götürülür. Sam yaratık üzerinde bir otopsiye başlar ve organlarının insan olduğunu keşfeder. O ve Duke ayrıca Goat’ı diriltiyor ve kafasını güçlendirilmiş bir pencereye çarparak kendini öldürüyor. Daha sonra, iki yaratıklardan biri tarafından saldırıya uğradı ama onu tuzağa düşürmeyi ve mutasyona uğramış bir Dr. Carmack olduğunu fark etmeyi başardı.

Ekip, Mac, Destroyer ve Portman’ın ölümüne yol açan, karışık başarılarla birkaç yaratığın izini sürüyor. Öfkeli bir Sarge mutasyona uğrayan Dr. Carmack’i yere serdi. Sam, Reaper ve Sarge, UAC’ın, eski iskeletlerin kalıntılarından toplanan Marslı Kromozomu (C24) kullanarak insanlar üzerinde deney yaptığını, ancak mutantların salgına yol açarak gevşediğini öğreniyorlar. Sam ve Reaper, yaratılanların C24 serumu ile mutasyona uğrayan, insanlardan oluştuğu ve enfekte olmuşların hepsinin canlılara dönüşmeyeceği konusunda Sarge’yi ikna etmeye çalışır. Sam, Mars Kromozomu’na katılanlardan bazılarının insanüstü yeteneklerini geliştirdiğini, ancak insanlıklarını koruduklarını, diğer yandan da şiddet veya psikotik davranışa yatkınlığı olan diğerlerinin daha olumsuz etkileneceğini hipotezler. Yaratıklar portalı ve katliamı kullanır ve araştırma personelinin çoğunu da iğrençlere dönüştürür. Bu, ekibin tüm tesisi sterilize etmesi için Sarge’a yol açar. Çocuk korkmuş bir Pinky ile geri döner, ancak Sarge’a bir grup hayatta kalanı yürütmediğini bildirir ve geri dönmeyi ve bunu yapmayı reddeder. Sarge, Çocuğu itaatsizlik için yürütür ve bu da gerçekleşecek bir ayrılığa yol açar. Daha sonra grup Duke’u öldüren ve Sarge ile Pinky’yi sürükleyen enfekte insanlar tarafından saldırıya uğruyor. Reaper bir mızraklı mermi tarafından yaralandı. Kanamasından kanamayı önlemek için Sam, Reaper’ı dışarı çıkmadan önce C24 serumu ile gönülsüzce enjekte eder.

Reaper bilinci yeniden kazanır ve yaralarının iyileştiğini ve Sam’in kaybolduğunu bulur. Yeni insanüstü kabiliyetlerini kullanarak tesis boyunca kendi yolunu tutuyor, hatta mutasyona uğramış ve canavarca bir Pinky ile savaşırken, Sam’in bilinçsiz ve Sarge’i bulmadan önce, Kid’in bulduğu kurtulanları öldürdüğü ve öldürdüğü grubunu öldürüyordu. Çift, süper insan güçlerinin yardımıyla savaşıyor ve Reaper, üstünü ele geçirebiliyor ve Sarge’ı Mars’a giden bir el bombasıyla birlikte Mars’a giden portala fırlatıyor. Reaper daha sonra bilinçsiz kızkardeşini asansöre taşır ve yüzeye geri döner.

Doom Tek Parça izle

341 Görüntülenme
FİLMLERİ FARKLI ALTERNATİFLERDEN İZLEMEK İÇİN ÜSTTEKİ ALTERNATİF KISMINDAN SEÇİM YAPABİLİRSİNİZ.
Doom Full 720p Tek Parça izle
5.2 IMDB Puanı

Doom Full 720p Tek Parça izle

(Doom)
  • Yapım Yılı
Senaryo Dave Callaham, Wesley Strick, Dave Callaham
Doom izle, Doom Altyazılı izle, Doom Türkçe Dublaj izle, 2005 ABD, Çek Cumhuriyeti, Almanya ve İngiltere ortak yapımı olan Doom filminin toplam süresi 1 saat 45 dakika'dır. Filmin yer aldığı film türleri ise Macera, Aksiyon ve Bilim Kurgu'dur. Filmin Imdb'den aldığı puan ise 5,2'dir. Filmin yönetmenliğini Andrzej Bartkowiak yapmıştır. Filmin senaryo yazarlığını ise Dave Callaham ve Wesley Strick yapmıştır. Filmin başrolünde yer alan isimlerse şunlardır : Karl Urban, Rosamund Pike, Dwayne Johnson

Doom Filminin Konusu: 2026 yılında, Nevada çölünde Mars'taki antik bir şehre ait bir portal keşfedildi. Yirmi yıl sonra, Mars'taki Union Aerospace Corporation (UAC) araştırma tesisi, bilinmeyen bir saldırgan tarafından saldırıya uğradı. Sgt liderliğindeki bir grup Marines tarafından Dr. Carmack tarafından gönderilen bir tehlike çağrısının ardından. Asher "Sarge" Mahonin, Mars'a bir arama-kurtarma misyonu gönderilir. Takım Mars'a ulaşmak için portalı kullanıyor. John "Reaper" Grimm'den biri olan kardeşi Dr. Samantha Grimm, tahrip edilen sektördeki laboratuvarlardan birine veriyi almak için eşlik ediyor ve ebeveynlerinin yanlışlıkla öldürüldüğü kazma alanının yeniden açıldığını öğreniyor. Genetik olarak geliştirilmiş bir insansı ırkın eski iskeletleri keşfedilmiştir.

Tesiste hayatta kalanları ararken, denizciler travmalı ve yaralı bir Dr. Carmack bulur ve tedavi için tıbbi laboratuvara eşlik eder, ancak daha sonra ortadan kaybolur. Marines, Genetik Laboratuvarı'nda bilinmeyen bir canlıya ateş ederek onları Goat'a saldırıp öldürdüğü kanalizasyona yönlendirir. Kanalizasyondaki canlının cesedi de muayene için Tıbbi Laboratuar'a götürülür. Sam yaratık üzerinde bir otopsiye başlar ve organlarının insan olduğunu keşfeder. O ve Duke ayrıca Goat'ı diriltiyor ve kafasını güçlendirilmiş bir pencereye çarparak kendini öldürüyor. Daha sonra, iki yaratıklardan biri tarafından saldırıya uğradı ama onu tuzağa düşürmeyi ve mutasyona uğramış bir Dr. Carmack olduğunu fark etmeyi başardı.

Ekip, Mac, Destroyer ve Portman'ın ölümüne yol açan, karışık başarılarla birkaç yaratığın izini sürüyor. Öfkeli bir Sarge mutasyona uğrayan Dr. Carmack'i yere serdi. Sam, Reaper ve Sarge, UAC'ın, eski iskeletlerin kalıntılarından toplanan Marslı Kromozomu (C24) kullanarak insanlar üzerinde deney yaptığını, ancak mutantların salgına yol açarak gevşediğini öğreniyorlar. Sam ve Reaper, yaratılanların C24 serumu ile mutasyona uğrayan, insanlardan oluştuğu ve enfekte olmuşların hepsinin canlılara dönüşmeyeceği konusunda Sarge'yi ikna etmeye çalışır. Sam, Mars Kromozomu'na katılanlardan bazılarının insanüstü yeteneklerini geliştirdiğini, ancak insanlıklarını koruduklarını, diğer yandan da şiddet veya psikotik davranışa yatkınlığı olan diğerlerinin daha olumsuz etkileneceğini hipotezler. Yaratıklar portalı ve katliamı kullanır ve araştırma personelinin çoğunu da iğrençlere dönüştürür. Bu, ekibin tüm tesisi sterilize etmesi için Sarge'a yol açar. Çocuk korkmuş bir Pinky ile geri döner, ancak Sarge'a bir grup hayatta kalanı yürütmediğini bildirir ve geri dönmeyi ve bunu yapmayı reddeder. Sarge, Çocuğu itaatsizlik için yürütür ve bu da gerçekleşecek bir ayrılığa yol açar. Daha sonra grup Duke'u öldüren ve Sarge ile Pinky'yi sürükleyen enfekte insanlar tarafından saldırıya uğruyor. Reaper bir mızraklı mermi tarafından yaralandı. Kanamasından kanamayı önlemek için Sam, Reaper'ı dışarı çıkmadan önce C24 serumu ile gönülsüzce enjekte eder.

Reaper bilinci yeniden kazanır ve yaralarının iyileştiğini ve Sam'in kaybolduğunu bulur. Yeni insanüstü kabiliyetlerini kullanarak tesis boyunca kendi yolunu tutuyor, hatta mutasyona uğramış ve canavarca bir Pinky ile savaşırken, Sam'in bilinçsiz ve Sarge'i bulmadan önce, Kid'in bulduğu kurtulanları öldürdüğü ve öldürdüğü grubunu öldürüyordu. Çift, süper insan güçlerinin yardımıyla savaşıyor ve Reaper, üstünü ele geçirebiliyor ve Sarge'ı Mars'a giden bir el bombasıyla birlikte Mars'a giden portala fırlatıyor. Reaper daha sonra bilinçsiz kızkardeşini asansöre taşır ve yüzeye geri döner.