Düş Kapanı izle

Düş Kapanı izle, Düş Kapanı Altyazılı izle, Düş Kapanı Türkçe Dublaj izle, 2003 ABD Yapımı olan Düş Kapanı filminin toplam süresi 2 saat 16 dakika’dır. Filmin yer aldığı film türleri ise Dram, Bilim Kurgu ve Korku’dur. Filmin yönetmenliğini Lawrence Kasdan yapmıştır. Filmin Imdb’den aldığı puan ise 5,5’tir. Filmin senaryo yazarlığını Stephen King ve William Goldman yapmıştır. Filmin başrolünde yer alan isimlerse şunlardır : Morgan Freeman, Thomas Jane, Jason Lee

Düş Kapanı Filminin Konusu: Jonesy, Beaver, Pete ve Henry Maine’deki yıllık bir av gezisinde dört arkadaş. Çocuklar, hepsi de, Douglas “Duddits” Cavell adlı zihinsel engelli bir çocuk kurşundan kurtulduktan ve onunla arkadaşlık kurduktan sonra “çizgi” dedikleri telepatik güçler elde ettiler.

Bir gece Jonesy, Duddits’in caddeyi geçmeye çağırdığını görür, ama Jones’un yaptığı gibi bir araba çarptı. Yaraları gizemli hızıyla iyileşir ve altı ay sonra bunu grubun yıllık gezisi için yapabilir. Jonesy, Rick McCarthy adında ormandaki kayıp bir adamı kurtardı. O çok hastaydı, bu yüzden Jonesy ve Beaver onu dinlenip kabinlerinin içinde kurtardılar. Birdenbire, tüm orman hayvanları kabinlerini aynı yöne doğru koşarlar; Korku, yırtıcı ve birlikte avlanma motivasyonudur, ardından bölgeyi artık karantinaya alan iki askeri helikopter takip eder. Jonesy ve Beaver, yatak odasından tuvalete giden bir kan bulabilmek için kabine geri dönüyorlar. Burada, tuvalette kanla kaplı olan tuvalete yarı-katatonik oturuyor. Rick tuvalete itti, düştü, öldü, küvete, yaratık kokusu ve tuvalete çığlık atan üç ayak uzun bir lamprey gibi. Beaver, yaratığı tuvalet kapağının altından yakalamaya çalışır, ancak yaratık kırılır ve onu öldürür. Jonesy kaçmaya çalışır, ancak Jones’un cesedine sahip olan ve tüm kabinin etrafında kırmızı bir toz yayan Bay Gray adında büyük bir uzaylıyla karşılaşır.

Yakınlarda, Henry ve Pete, Rick’in orijinal av partisinden donmuş bir kadından kaçmak için SUV’larına çarptılar. Henry, kadınla birlikte kalırken yardım için Henry’ye yardım eder. O öldü ve aynı zamanda Pete öldürmek için zar zor yöneten bir solucan atıyor. Bay Gray, Pete’i hüner ve kaçırır ama Jones, Henry’yi gizli kalması için telepatik olarak uyarır. Henry, Kunduz Ölü’nü ve bir grup yumurta bırakarak onu öldüren kurdu bulmak için kabine geri döner. Yabancı larvaların hepsini öldürmek için, o kabine ateş yakar.

Bu arada, biraz sersemletilen Albay Abraham Curtis’in önderliğindeki uzaylılar konusunda uzmanlaşmış bir elit askeri birim, uzaylılara maruz kalan herkesi içeriyor. Col. Curtis bu operasyondan sonra emekli olmayı planlıyor ve komuta, sedye kulplu paslanmaz çelikten .45 tabanca, komutanı güvenilen arkadaşı Kaptan Owen Underhill’e geçecek. İkisi de uzaylıların uzay gemisinin çarpıştığı büyük bir orman temizliğine hava saldırısı düzenliyor. Uzaylılar telepatiyi merhamet istemek için kullanırlar, ancak helikopterler, mini silahlar ve füzeler ile uzaylıların çoğunu katletir. Yabancı gemi kendini yok eder, kalan yabancılar ve iki helikopterleri imha eder.

Jonesy, Bay Gray’in vücudunu kullanmasını izlerken, bölgedeki anılarını geri alıyor. Bay Gray, Pete’i işbirliğine zorlamaya çalışır, ancak reddettiği zaman onu yarıya kadar ısırır. Jonesy, Bay Gray’in, tesadüfen değil, ihtiyacı olan Duddits’in geçmiş anılarına erişmesi gerektiğini fark etti. Henry, sadece Col. Curtis’in karantinaya alınanların hepsini öldürmeyi planladığını anlamak için çitle çevrili toplama kampına geldi. Henry, Underhill’i, Curtis’in kafasını geçip onu rahatlatmak için bunu engellemek için ikna eder. Daha sonra, Henry Underhill’in silahını telefon olarak kullanır.

Henry ve Underhill, kamptan kopar ve Duddits’in evine gider. Lösemi ölmekte olan Duddits, onları bilgilendirir Bay Grey, suları yabancı larvalarla tohumlamak için Quabbin Rezervuarına yönelir. Curtis, tüm gezegene giden tehlikeyi anladığında, kampı silahlı helikopterine bırakıyor ve Henry, Underhill ve Duddits’i tabancadaki bir mikro çip ile takip ediyor. Rezervuarda, Underhill ölümle yaralanır ve Curtis’i vurduktan kısa bir süre sonra ölür.

Rezervuarın pompa dairesinde Henry, Underhill’in makineli tüfeğini kullanarak Bay Gray’un solucanını öldürüyor ama Jonesy’nin sahip olup olmadığına karar veremiyor. Duddits, sonunda Jones’un cesedinden çıkan Bay Gray ile yüzleşir. Duddits olarak iki mücadele kendini farklı bir ırkın uzaylısı olarak ortaya çıkarır. Her iki uzaylı da bir rüya yakalayıcısına kısaca benzeyen bir kırmızı toz bulutu içinde patlar. Jonesy, şimdi tekrar kendisi, son uzaylı larvaya kaçmadan ve rezervuarı kirletmeden önce adım atıyor.

Düş Kapanı Tek Parça izle

697 Görüntülenme
FİLMLERİ FARKLI ALTERNATİFLERDEN İZLEMEK İÇİN ÜSTTEKİ ALTERNATİF KISMINDAN SEÇİM YAPABİLİRSİNİZ.
Düş Kapanı Full 720p Tek Parça izle
5.5 IMDB Puanı

Düş Kapanı Full 720p Tek Parça izle

(Dreamcatcher)
  • Yapım Yılı
Yönetmen
Senaryo Stephen King, William Goldman, Lawrence Kasdan
Düş Kapanı izle, Düş Kapanı Altyazılı izle, Düş Kapanı Türkçe Dublaj izle, 2003 ABD Yapımı olan Düş Kapanı filminin toplam süresi 2 saat 16 dakika'dır. Filmin yer aldığı film türleri ise Dram, Bilim Kurgu ve Korku'dur. Filmin yönetmenliğini Lawrence Kasdan yapmıştır. Filmin Imdb'den aldığı puan ise 5,5'tir. Filmin senaryo yazarlığını Stephen King ve William Goldman yapmıştır. Filmin başrolünde yer alan isimlerse şunlardır : Morgan Freeman, Thomas Jane, Jason Lee

Düş Kapanı Filminin Konusu: Jonesy, Beaver, Pete ve Henry Maine'deki yıllık bir av gezisinde dört arkadaş. Çocuklar, hepsi de, Douglas "Duddits" Cavell adlı zihinsel engelli bir çocuk kurşundan kurtulduktan ve onunla arkadaşlık kurduktan sonra "çizgi" dedikleri telepatik güçler elde ettiler.

Bir gece Jonesy, Duddits'in caddeyi geçmeye çağırdığını görür, ama Jones'un yaptığı gibi bir araba çarptı. Yaraları gizemli hızıyla iyileşir ve altı ay sonra bunu grubun yıllık gezisi için yapabilir. Jonesy, Rick McCarthy adında ormandaki kayıp bir adamı kurtardı. O çok hastaydı, bu yüzden Jonesy ve Beaver onu dinlenip kabinlerinin içinde kurtardılar. Birdenbire, tüm orman hayvanları kabinlerini aynı yöne doğru koşarlar; Korku, yırtıcı ve birlikte avlanma motivasyonudur, ardından bölgeyi artık karantinaya alan iki askeri helikopter takip eder. Jonesy ve Beaver, yatak odasından tuvalete giden bir kan bulabilmek için kabine geri dönüyorlar. Burada, tuvalette kanla kaplı olan tuvalete yarı-katatonik oturuyor. Rick tuvalete itti, düştü, öldü, küvete, yaratık kokusu ve tuvalete çığlık atan üç ayak uzun bir lamprey gibi. Beaver, yaratığı tuvalet kapağının altından yakalamaya çalışır, ancak yaratık kırılır ve onu öldürür. Jonesy kaçmaya çalışır, ancak Jones'un cesedine sahip olan ve tüm kabinin etrafında kırmızı bir toz yayan Bay Gray adında büyük bir uzaylıyla karşılaşır.

Yakınlarda, Henry ve Pete, Rick'in orijinal av partisinden donmuş bir kadından kaçmak için SUV'larına çarptılar. Henry, kadınla birlikte kalırken yardım için Henry'ye yardım eder. O öldü ve aynı zamanda Pete öldürmek için zar zor yöneten bir solucan atıyor. Bay Gray, Pete'i hüner ve kaçırır ama Jones, Henry'yi gizli kalması için telepatik olarak uyarır. Henry, Kunduz Ölü'nü ve bir grup yumurta bırakarak onu öldüren kurdu bulmak için kabine geri döner. Yabancı larvaların hepsini öldürmek için, o kabine ateş yakar.

Bu arada, biraz sersemletilen Albay Abraham Curtis'in önderliğindeki uzaylılar konusunda uzmanlaşmış bir elit askeri birim, uzaylılara maruz kalan herkesi içeriyor. Col. Curtis bu operasyondan sonra emekli olmayı planlıyor ve komuta, sedye kulplu paslanmaz çelikten .45 tabanca, komutanı güvenilen arkadaşı Kaptan Owen Underhill'e geçecek. İkisi de uzaylıların uzay gemisinin çarpıştığı büyük bir orman temizliğine hava saldırısı düzenliyor. Uzaylılar telepatiyi merhamet istemek için kullanırlar, ancak helikopterler, mini silahlar ve füzeler ile uzaylıların çoğunu katletir. Yabancı gemi kendini yok eder, kalan yabancılar ve iki helikopterleri imha eder.

Jonesy, Bay Gray'in vücudunu kullanmasını izlerken, bölgedeki anılarını geri alıyor. Bay Gray, Pete'i işbirliğine zorlamaya çalışır, ancak reddettiği zaman onu yarıya kadar ısırır. Jonesy, Bay Gray'in, tesadüfen değil, ihtiyacı olan Duddits'in geçmiş anılarına erişmesi gerektiğini fark etti. Henry, sadece Col. Curtis'in karantinaya alınanların hepsini öldürmeyi planladığını anlamak için çitle çevrili toplama kampına geldi. Henry, Underhill'i, Curtis'in kafasını geçip onu rahatlatmak için bunu engellemek için ikna eder. Daha sonra, Henry Underhill'in silahını telefon olarak kullanır.

Henry ve Underhill, kamptan kopar ve Duddits'in evine gider. Lösemi ölmekte olan Duddits, onları bilgilendirir Bay Grey, suları yabancı larvalarla tohumlamak için Quabbin Rezervuarına yönelir. Curtis, tüm gezegene giden tehlikeyi anladığında, kampı silahlı helikopterine bırakıyor ve Henry, Underhill ve Duddits'i tabancadaki bir mikro çip ile takip ediyor. Rezervuarda, Underhill ölümle yaralanır ve Curtis'i vurduktan kısa bir süre sonra ölür.

Rezervuarın pompa dairesinde Henry, Underhill'in makineli tüfeğini kullanarak Bay Gray'un solucanını öldürüyor ama Jonesy'nin sahip olup olmadığına karar veremiyor. Duddits, sonunda Jones'un cesedinden çıkan Bay Gray ile yüzleşir. Duddits olarak iki mücadele kendini farklı bir ırkın uzaylısı olarak ortaya çıkarır. Her iki uzaylı da bir rüya yakalayıcısına kısaca benzeyen bir kırmızı toz bulutu içinde patlar. Jonesy, şimdi tekrar kendisi, son uzaylı larvaya kaçmadan ve rezervuarı kirletmeden önce adım atıyor.