Karabasan izle

Karabasan izle, Karabasan Altyazılı izle, Karabasan Türkçe Dublaj izle, 2014 Avusturalya ve Kanada ortak yapımı olan Karabasan filminin toplam süresi 1 saat 33 dakika’dır. Filmin yer aldığı film türleri ise Dram ve Korku’dur. Filmin yönetmenliğini ve senaryo yazarlığını Jennifer Kent yapmıştır. Filmin başrolünde yer alan isimlerse şunlardır : Essie Davis, Noah Wiseman, Daniel Henshall

Karabasan Filminin Konusu: Amelia Vanek, altı yaşındaki oğlu Samuel’i tek başına yetiştiren sorunlu ve bitkin bir dul. Son kocası Oskar, Amelia’yı emeği sırasında hastaneye götürdüğü sırada meydana gelen bir trafik kazasında öldü. Sam düzensiz davranışlar sergilemeye başlar: Bir insomniak olur ve hayali bir canavarla meşgul olur ve onlara karşı savaşmak için silahlar üretir. Amelia, Sam’i silahlardan getirdikten sonra oğlunu okuldan almaya zorlanıyor. Bir gece, Sam annesinden Mister Babadook adlı bir pop-up hikaye kitabı okumasını ister. Başçavuş canavar olan Babadook’u, bir şapkada uzun boylu soluk yüzlü bir insansı, kurbanlarını varoluşunun farkına vardıktan sonra işkence eden talonlanmış parmaklarla anlatır. Amelia kitap ve gizemli görünümünden rahatsız olurken, Sam Babadook’un gerçek olduğuna ikna olur. Sam’in Babadook’la ilgili ısrarı, Amelia’yı rahatlatmaya çalışırken genellikle uykusuz geceler geçirmesine yol açıyor.

Çok geçmeden garip olaylar ortaya çıkıyor: kapılar kendi başlarına gizemli bir şekilde açılıp kapanıyor, garip sesler duyuluyor ve Amelia yiyeceklerinde cam parçaları buluyor. Olayları Sam’in davranışına atfediyor, ama Babadook’u suçluyor. Amelia kitabı yırtıp atıyor. Doğumgünü partisinde, Sam’in kuzeni Ruby, Sam’i bir baba sahibi olmadığı için zorluyor; Sonuç olarak burnunu iki yerde kırıyor. Amelia’nın kızkardeşi Claire, Amelia’nın büyük bir saldırıya uğradığı Sam’i taşıyamayacağını itiraf ediyor. Eve giden yolda, Sam Babadook’un başka bir vizyonuna sahip ve ateşli bir nöbet geçiriyor, ardından Amelia bir çocuk doktoruna yatıştırıcılık için başarılı bir itirazda bulunuyor.

Ertesi sabah, Amelia, ön kapı adımında yeniden bir araya getirilen Bay Babadook kitabını bulur. Yeni kelimeler onun varlığını inkâr etmeye devam ederse, köpeği Bugsy, Samuel’i ve daha sonra kendisinin öldüğünü gösteren pop-up’ları içeren Babadook’un daha da güçleneceğini söyleyerek ona alay eder. Dehşete kapılan Amelia, kitabı yakar ve rahatsız edici bir telefon konuşmasından sonra polise koşar. Bununla birlikte, Amelia’nın izinin kanıtı yoktur ve Babadook’un takımının ön masanın arkasına asıldığını görünce, o ayrılır. Amelia, daha sabırsız, daha sabırsız, Samuel’e sürekli olarak ‘itaatsizlik’ diye bağırarak ve Babadook’un bir kez daha sık vizyona sahip olmasıyla başlıyor. Ruhsal durumu yavaş yavaş bozulur ve telefon hattının bıçakla kesilmesi ve Sam’i agresif bir şekilde farkında olmadan gerçekleştirmesi de dahil olmak üzere düzensiz ve şiddetli davranışlar sergiler. Bu zihinsel gerileme, çoğu Sam’in şiddetli faili öldürme faillerine dahil ettiği birçok rahatsız edici halüsinasyonla sonuçlanır.

Bu vizyonlardan kısa bir süre sonra, Amelia kendisini hayretle kucaklayan ve geri dönmeyi kabul eden Oskar’ın bir görüntüsünü görür. Ancak, daha sonra Amelia’nın, “onu oğlunu (çocuğu) vermesini” ister ve bunun da Babadook’un bir birleşimi olduğunu ima eder. Kaçan Amelia, babadook tarafından evin üzerinden geçip nihayet ona sahip olana kadar takip edilir. Etkisi altında Bugsy’nin boynunu kırar ve Sam’i öldürmeye çalışır. Sonunda onu bodruma çekerek, Sam onu ??dışarı çevirir. Bağlıyken, Amelia Sam’le uyandırır, yakındaki dehşete. Onu boğmaya kalktığında, yüzünü okşayarak, onun siyah bir maddeyi yeniden doğurmasına neden olur, bu da Babadook’u dışarıda bırakan bir eylemdir. Sam, Amelia’yı “Babadook’tan kurtulamazsın” diye hatırlattığında, görünmeyen bir güç onu Amelia’nın yatak odasına sürüklüyor. Sam’i kaydettikten sonra, Amelia, Babadook tarafından kocasının ölümü hakkındaki vizyonunu tekrardan ümitsizliğe yeniden izlemek zorunda bıraktı. Öfkeli, Babadook ile yüzleşir, canavarı bodruma çeker ve kapıyı arkasına kilitler.

Bu çileden sonra, Amelia ve Sam iyileşmeyi başarıyor. Amelia, Sam’in sihirli hilelerinde yaptığı ve etkilediği silahlar konusunda onu teşvik ederek, ona karşı dikkatli ve şefkatlidir. Bir kase içinde solucan toplarlar ve Amelia onları Babadook’un bulunduğu bodrum katına götürür. Babadook’un yemek için çantayı yere koydu. Ancak, canavar ona saldırmaya çalışırken, Amelia onu sakinleştirir ve solucanla birlikte solucanı çekerek köşeye çekilir. Amelia, Sam’in doğum gününü kutlamak için bahçeye geri döner.

Karabasan Tek Parça izle

487 Görüntülenme
FİLMLERİ FARKLI ALTERNATİFLERDEN İZLEMEK İÇİN ÜSTTEKİ ALTERNATİF KISMINDAN SEÇİM YAPABİLİRSİNİZ.
Karabasan Full 720p Tek Parça izle
6.8 IMDB Puanı

Karabasan Full 720p Tek Parça izle

(The Babadook)
Yönetmen
Senaryo Jennifer Kent
Ödüller 55 ödül & 61 Adaylık.
Karabasan izle, Karabasan Altyazılı izle, Karabasan Türkçe Dublaj izle, 2014 Avusturalya ve Kanada ortak yapımı olan Karabasan filminin toplam süresi 1 saat 33 dakika'dır. Filmin yer aldığı film türleri ise Dram ve Korku'dur. Filmin yönetmenliğini ve senaryo yazarlığını Jennifer Kent yapmıştır. Filmin başrolünde yer alan isimlerse şunlardır : Essie Davis, Noah Wiseman, Daniel Henshall

Karabasan Filminin Konusu: Amelia Vanek, altı yaşındaki oğlu Samuel'i tek başına yetiştiren sorunlu ve bitkin bir dul. Son kocası Oskar, Amelia'yı emeği sırasında hastaneye götürdüğü sırada meydana gelen bir trafik kazasında öldü. Sam düzensiz davranışlar sergilemeye başlar: Bir insomniak olur ve hayali bir canavarla meşgul olur ve onlara karşı savaşmak için silahlar üretir. Amelia, Sam'i silahlardan getirdikten sonra oğlunu okuldan almaya zorlanıyor. Bir gece, Sam annesinden Mister Babadook adlı bir pop-up hikaye kitabı okumasını ister. Başçavuş canavar olan Babadook'u, bir şapkada uzun boylu soluk yüzlü bir insansı, kurbanlarını varoluşunun farkına vardıktan sonra işkence eden talonlanmış parmaklarla anlatır. Amelia kitap ve gizemli görünümünden rahatsız olurken, Sam Babadook'un gerçek olduğuna ikna olur. Sam'in Babadook'la ilgili ısrarı, Amelia'yı rahatlatmaya çalışırken genellikle uykusuz geceler geçirmesine yol açıyor.

Çok geçmeden garip olaylar ortaya çıkıyor: kapılar kendi başlarına gizemli bir şekilde açılıp kapanıyor, garip sesler duyuluyor ve Amelia yiyeceklerinde cam parçaları buluyor. Olayları Sam'in davranışına atfediyor, ama Babadook'u suçluyor. Amelia kitabı yırtıp atıyor. Doğumgünü partisinde, Sam'in kuzeni Ruby, Sam'i bir baba sahibi olmadığı için zorluyor; Sonuç olarak burnunu iki yerde kırıyor. Amelia’nın kızkardeşi Claire, Amelia’nın büyük bir saldırıya uğradığı Sam’i taşıyamayacağını itiraf ediyor. Eve giden yolda, Sam Babadook'un başka bir vizyonuna sahip ve ateşli bir nöbet geçiriyor, ardından Amelia bir çocuk doktoruna yatıştırıcılık için başarılı bir itirazda bulunuyor.

Ertesi sabah, Amelia, ön kapı adımında yeniden bir araya getirilen Bay Babadook kitabını bulur. Yeni kelimeler onun varlığını inkâr etmeye devam ederse, köpeği Bugsy, Samuel'i ve daha sonra kendisinin öldüğünü gösteren pop-up'ları içeren Babadook'un daha da güçleneceğini söyleyerek ona alay eder. Dehşete kapılan Amelia, kitabı yakar ve rahatsız edici bir telefon konuşmasından sonra polise koşar. Bununla birlikte, Amelia'nın izinin kanıtı yoktur ve Babadook'un takımının ön masanın arkasına asıldığını görünce, o ayrılır. Amelia, daha sabırsız, daha sabırsız, Samuel'e sürekli olarak 'itaatsizlik' diye bağırarak ve Babadook'un bir kez daha sık vizyona sahip olmasıyla başlıyor. Ruhsal durumu yavaş yavaş bozulur ve telefon hattının bıçakla kesilmesi ve Sam'i agresif bir şekilde farkında olmadan gerçekleştirmesi de dahil olmak üzere düzensiz ve şiddetli davranışlar sergiler. Bu zihinsel gerileme, çoğu Sam'in şiddetli faili öldürme faillerine dahil ettiği birçok rahatsız edici halüsinasyonla sonuçlanır.

Bu vizyonlardan kısa bir süre sonra, Amelia kendisini hayretle kucaklayan ve geri dönmeyi kabul eden Oskar'ın bir görüntüsünü görür. Ancak, daha sonra Amelia'nın, “onu oğlunu (çocuğu) vermesini” ister ve bunun da Babadook'un bir birleşimi olduğunu ima eder. Kaçan Amelia, babadook tarafından evin üzerinden geçip nihayet ona sahip olana kadar takip edilir. Etkisi altında Bugsy'nin boynunu kırar ve Sam'i öldürmeye çalışır. Sonunda onu bodruma çekerek, Sam onu ??dışarı çevirir. Bağlıyken, Amelia Sam'le uyandırır, yakındaki dehşete. Onu boğmaya kalktığında, yüzünü okşayarak, onun siyah bir maddeyi yeniden doğurmasına neden olur, bu da Babadook'u dışarıda bırakan bir eylemdir. Sam, Amelia'yı "Babadook'tan kurtulamazsın" diye hatırlattığında, görünmeyen bir güç onu Amelia'nın yatak odasına sürüklüyor. Sam'i kaydettikten sonra, Amelia, Babadook tarafından kocasının ölümü hakkındaki vizyonunu tekrardan ümitsizliğe yeniden izlemek zorunda bıraktı. Öfkeli, Babadook ile yüzleşir, canavarı bodruma çeker ve kapıyı arkasına kilitler.

Bu çileden sonra, Amelia ve Sam iyileşmeyi başarıyor. Amelia, Sam'in sihirli hilelerinde yaptığı ve etkilediği silahlar konusunda onu teşvik ederek, ona karşı dikkatli ve şefkatlidir. Bir kase içinde solucan toplarlar ve Amelia onları Babadook'un bulunduğu bodrum katına götürür. Babadook'un yemek için çantayı yere koydu. Ancak, canavar ona saldırmaya çalışırken, Amelia onu sakinleştirir ve solucanla birlikte solucanı çekerek köşeye çekilir. Amelia, Sam'in doğum gününü kutlamak için bahçeye geri döner.