Mürekkep Yürek izle

Mürekkep Yürek izle, Mürekkep Yürek Altyazılı izle, Mürekkep Yürek Türkçe Dublaj izle, 2008 Almanya, ABD ve İngiltere ortak yapımı olan Mürekkep Yürek filminin toplam süresi 1 saat 46 dakika’dır. Filmin Imdb’den aldığı puan ise 6,1’dir. Filmin yönetmenliğini Iain Softley yapmıştır. Filmin senaryo yazarlığını ise David Lindsay-Abaire ve Cornelia Funke yapmıştır. Filmin başrolünde yer alan isimlerse şunlardır : Brendan Fraser, Andy Serkis, Eliza Bennett

Mürekkep Yürek Filminin Konusu: Film, Mortimer “Mo” Folchart (Brendan Fraser) ve karısı Teresa “Resa” Folchart (Sienna Guillory) ‘nin bebek kızı Meggie’ye masal “Little Red Riding Hood” adlı masalını okumaya başladı. . On iki yıl sonra, Meggie (Eliza Bennett) ve babası, Mo’nun gizlice Inkheart kitabının bir kopyasını aradığını bilmediğinden, Avrupa’da eski bir kitapçıyı ziyaret etti. Mo kitabı bulduktan kısa bir süre sonra, Meggie dükkanın önünde bir boynuzlu şenle karşılaşır; Parmaklarını ısırmaya çalışır. Bir adam (Paul Bettany) aniden eski bir dost olduğunu iddia eden gölgelerden geliyor. Mo dükkândan çıkar, adamı Dustfinger olarak tanıyarak, ona “onu tekrar kitaba okur” diye sorar. Mo Meggie ile uçar.

Mo, Meggie’yi İtalya’daki büyük teyzesi olan Elinor’u (Helen Mirren) ziyarete götürür. Orada, 9 yıl önce, onu Inkheart’dan okuyan Meggie’ye, doğumundan aldığı bir hediyeden dolayı bir ateş dansçısı olan Dustfinger’ı istemeden serbest bıraktığını söyler. Ne yazık ki, kitabın kötü adamı, Oğlak (Andy Serkis) ve bir erkek kardeşi Basta (Jamie Foreman) da serbest bırakılmıştı. Bebek kızıyla birlikte kaçan Mo, Resa’yı kaybetti. Dustfinger, grubu yakalayan, Elinor’un kütüphanesini yok eden ve Inkheart’ı alan Basta ile birlikte gelir. Gerçek dünyadaki Oğlak’ın yeni kalesine götürülürler.

Hapisteki tutuklamaları sırasında Mo, Meggie ve Elinor’a armağan ettiğini açıklayarak, bir kişiyi veya bir kitabı bir nesneyi okurken, gerçek dünyadan birisinin kendisine, dolayısıyla eşinin ortadan kaybolmasına yollandığını belirtti. Oğlak, Mo’nun yeteneğini kullanmak, Arabian Nights’daki öykülerden hazineyi almak ve 40 Hırsızdan biri olan Farid’ı (Rafi Gavron) hapsetmek için güçlerini harcar. Kitaba bir geri dönüş sözü veren Dustfinger, Oğlak tarafından ihanete uğradı. Yine de grup, Muhteşem Oz Büyücüsü’nden kasırga kullanarak kaçar.

Elinor, kütüphanesinin solunda, Meggie’nin önerisini takiben, başka bir kopyası olabilecek, Inkheart’ın yazarı olan Fenoglio’nun (İtalyan yazar Beppe Fenoglio’nun onuruna verilen) Alassio’nun diğer başkanı olarak kalanları kurtarmak için ayrılıyor. Dustfinger başlangıçta kitabındaki kaderini öğrenmekten korkar, ancak daha sonra onları birleştirir. Fenoglio’yla (Jim Broadbent) tanıştığında, yaratıcılığını canlı olarak görmenin yarattığı coşkulu ruh hali, Dustfinger’ın en sonunda öldüğünü ve onun şehit Gwin’i kurtarmaya çalıştığını fark etmesini sağlıyor. Kızgın, en sonunda Mo’ya, Resa’nın kalede hapsolduğunu ve sesini kaybettiğini söyleyen Fenoglio’yu çalar.

Mo ve Dustfinger, Fenoglio’nun arabasını alır; Farid bagajda duruyor. Fenoglio’nun evinde, Meggie yüksek sesle okumaya başlar ve Oz Büyücüsü’nden Toto’yu getirir. Basta adamlarıyla patlar. ve grubu Oğlak’a götürür. Elinor, kalmaya karar verdiğinde, bir şeyin gerçekleştiğini fark eder ve onları takip eder. Kalede, Oğlak Meggie’e, eğer uymazsa annesine zarar vermekle tehdit eden Inkheart’ın canavarı Shadow’u getirmesini emreder. Mo kaleye gider. Dustfinger yakalanır, ancak Meggie onu Oğlak’ın niyetlerinden haberdar ettikten sonra kaçar.

Mo, Oğlak’ı Shadow’u getirmesi için zorlarken, Meggie’yi ve diğerlerini serbest bırakmaya çalışır. Dustfinger, Farid ile kaleye geri dönerek onu ayarladı. Distraksiyon, Fenoglio’nun, Toto’ya Oğlak burcunun planını durdurmasına yardım etmek için yaptığı bir yeniden yazma izni verdi. Elinor, yakalanan Oğlak burcu ile yarattığı gibi, Meggie kolundaki hikayeyi yazar. Yaratılışını okuduğunda, Papaz, Gölge onu yuttuğunda küllere dönüşür, erkek kardeşi yok olur, Gölge patlar ve tüm okur yazarlar, Toto dahil, ait oldukları yere geri döndürülür. Ayrıca, yarattığı dünyada yaşamak istediği, ve annesiyle birlikte Mo’yu yeniden bir araya getirip sesini restore eden Fenoglio’ya. Dustfinger, karısı Roxanne ile yeniden bir araya geldiği Inkheart’a da güvenle geri döner. Gerçek dünyada, Farid Gwin’i onunla birlikte tuttuğunu, böylece Dustfinger’ın kaderini engellemesine ve kaderi üzerinde kontrole sahip olmasına izin verdiğini ortaya koyuyor. Mo ve ailesi Farid’la birlikte ayrılırken, Meggie, Farid’ın öğrendiği gibi, Dustfinger’ın ejderha nefesini, yangın soluma yeteneğini nasıl kullanacağını öğretmeyi kabul ederken okumayı öğretmeyi kabul eder.

Mürekkep Yürek Tek Parça izle

576 Görüntülenme
FİLMLERİ FARKLI ALTERNATİFLERDEN İZLEMEK İÇİN ÜSTTEKİ ALTERNATİF KISMINDAN SEÇİM YAPABİLİRSİNİZ.
Mürekkep Yürek Full 720p Tek Parça izle
6.1 IMDB Puanı

Mürekkep Yürek Full 720p Tek Parça izle

(Inkheart)
Yönetmen
Senaryo David Lindsay-Abaire, Cornelia Funke
Ödüller 1 ödül
Mürekkep Yürek izle, Mürekkep Yürek Altyazılı izle, Mürekkep Yürek Türkçe Dublaj izle, 2008 Almanya, ABD ve İngiltere ortak yapımı olan Mürekkep Yürek filminin toplam süresi 1 saat 46 dakika'dır. Filmin Imdb'den aldığı puan ise 6,1'dir. Filmin yönetmenliğini Iain Softley yapmıştır. Filmin senaryo yazarlığını ise David Lindsay-Abaire ve Cornelia Funke yapmıştır. Filmin başrolünde yer alan isimlerse şunlardır : Brendan Fraser, Andy Serkis, Eliza Bennett

Mürekkep Yürek Filminin Konusu: Film, Mortimer "Mo" Folchart (Brendan Fraser) ve karısı Teresa "Resa" Folchart (Sienna Guillory) 'nin bebek kızı Meggie'ye masal "Little Red Riding Hood" adlı masalını okumaya başladı. . On iki yıl sonra, Meggie (Eliza Bennett) ve babası, Mo'nun gizlice Inkheart kitabının bir kopyasını aradığını bilmediğinden, Avrupa'da eski bir kitapçıyı ziyaret etti. Mo kitabı bulduktan kısa bir süre sonra, Meggie dükkanın önünde bir boynuzlu şenle karşılaşır; Parmaklarını ısırmaya çalışır. Bir adam (Paul Bettany) aniden eski bir dost olduğunu iddia eden gölgelerden geliyor. Mo dükkândan çıkar, adamı Dustfinger olarak tanıyarak, ona "onu tekrar kitaba okur" diye sorar. Mo Meggie ile uçar.

Mo, Meggie'yi İtalya'daki büyük teyzesi olan Elinor'u (Helen Mirren) ziyarete götürür. Orada, 9 yıl önce, onu Inkheart'dan okuyan Meggie'ye, doğumundan aldığı bir hediyeden dolayı bir ateş dansçısı olan Dustfinger'ı istemeden serbest bıraktığını söyler. Ne yazık ki, kitabın kötü adamı, Oğlak (Andy Serkis) ve bir erkek kardeşi Basta (Jamie Foreman) da serbest bırakılmıştı. Bebek kızıyla birlikte kaçan Mo, Resa'yı kaybetti. Dustfinger, grubu yakalayan, Elinor'un kütüphanesini yok eden ve Inkheart'ı alan Basta ile birlikte gelir. Gerçek dünyadaki Oğlak'ın yeni kalesine götürülürler.

Hapisteki tutuklamaları sırasında Mo, Meggie ve Elinor'a armağan ettiğini açıklayarak, bir kişiyi veya bir kitabı bir nesneyi okurken, gerçek dünyadan birisinin kendisine, dolayısıyla eşinin ortadan kaybolmasına yollandığını belirtti. Oğlak, Mo'nun yeteneğini kullanmak, Arabian Nights'daki öykülerden hazineyi almak ve 40 Hırsızdan biri olan Farid'ı (Rafi Gavron) hapsetmek için güçlerini harcar. Kitaba bir geri dönüş sözü veren Dustfinger, Oğlak tarafından ihanete uğradı. Yine de grup, Muhteşem Oz Büyücüsü'nden kasırga kullanarak kaçar.

Elinor, kütüphanesinin solunda, Meggie'nin önerisini takiben, başka bir kopyası olabilecek, Inkheart'ın yazarı olan Fenoglio'nun (İtalyan yazar Beppe Fenoglio'nun onuruna verilen) Alassio'nun diğer başkanı olarak kalanları kurtarmak için ayrılıyor. Dustfinger başlangıçta kitabındaki kaderini öğrenmekten korkar, ancak daha sonra onları birleştirir. Fenoglio'yla (Jim Broadbent) tanıştığında, yaratıcılığını canlı olarak görmenin yarattığı coşkulu ruh hali, Dustfinger'ın en sonunda öldüğünü ve onun şehit Gwin'i kurtarmaya çalıştığını fark etmesini sağlıyor. Kızgın, en sonunda Mo'ya, Resa'nın kalede hapsolduğunu ve sesini kaybettiğini söyleyen Fenoglio'yu çalar.

Mo ve Dustfinger, Fenoglio'nun arabasını alır; Farid bagajda duruyor. Fenoglio'nun evinde, Meggie yüksek sesle okumaya başlar ve Oz Büyücüsü'nden Toto'yu getirir. Basta adamlarıyla patlar. ve grubu Oğlak'a götürür. Elinor, kalmaya karar verdiğinde, bir şeyin gerçekleştiğini fark eder ve onları takip eder. Kalede, Oğlak Meggie'e, eğer uymazsa annesine zarar vermekle tehdit eden Inkheart'ın canavarı Shadow'u getirmesini emreder. Mo kaleye gider. Dustfinger yakalanır, ancak Meggie onu Oğlak'ın niyetlerinden haberdar ettikten sonra kaçar.

Mo, Oğlak’ı Shadow’u getirmesi için zorlarken, Meggie’yi ve diğerlerini serbest bırakmaya çalışır. Dustfinger, Farid ile kaleye geri dönerek onu ayarladı. Distraksiyon, Fenoglio'nun, Toto'ya Oğlak burcunun planını durdurmasına yardım etmek için yaptığı bir yeniden yazma izni verdi. Elinor, yakalanan Oğlak burcu ile yarattığı gibi, Meggie kolundaki hikayeyi yazar. Yaratılışını okuduğunda, Papaz, Gölge onu yuttuğunda küllere dönüşür, erkek kardeşi yok olur, Gölge patlar ve tüm okur yazarlar, Toto dahil, ait oldukları yere geri döndürülür. Ayrıca, yarattığı dünyada yaşamak istediği, ve annesiyle birlikte Mo'yu yeniden bir araya getirip sesini restore eden Fenoglio'ya. Dustfinger, karısı Roxanne ile yeniden bir araya geldiği Inkheart'a da güvenle geri döner. Gerçek dünyada, Farid Gwin'i onunla birlikte tuttuğunu, böylece Dustfinger'ın kaderini engellemesine ve kaderi üzerinde kontrole sahip olmasına izin verdiğini ortaya koyuyor. Mo ve ailesi Farid'la birlikte ayrılırken, Meggie, Farid'ın öğrendiği gibi, Dustfinger'ın ejderha nefesini, yangın soluma yeteneğini nasıl kullanacağını öğretmeyi kabul ederken okumayı öğretmeyi kabul eder.