Ölümle Yaşam Arasında izle

Ölümle Yaşam Arasında izle, Ölümle Yaşam Arasında Altyazılı izle, Ölümle Yaşam Arasında Türkçe Dublaj izle, 2003 ABD, Almanya, İngiltere ve İspanya ortak yapımı olan Ölümle Yaşam Arasında filminin toplam süresi 2 saat 10 dakika’dır. Filmin yer aldığı film türleri ise Suç, Dram ve Gerilim’dir. Filmin Imdb’den aldığı puan ise 7,6’dır. Filmin yönetmenliğini Alan Parker yapmıştır. Filmin senaryo yazarlığını ise Charles Randolph yapmıştır. Filmin başrolünde yer alan isimlerse şunlardır : Kevin Spacey, Kate Winslet, Laura Linney

Ölümle Yaşam Arasında Filminin Konusu: David Gale, Teksas’taki ölüm sırasındaki profesördür. Onun idamına kadar sadece birkaç gün ile, avukatı, büyük bir haber dergisinden bir gazeteci olan Bitsey Bloom’a hikayesini anlatmak için yarım milyon dolarlık bir ücretle görüştü. Sırlarını saklama ve kaynaklarını koruyan bir üne sahip. Bir dizi uzun flashback ile ortaya çıkan ölüm sırasına nasıl son verdiğini anlatıyor.

Gale, Austin Üniversitesi’ndeki felsefe departmanının başıdır ve ölüm cezasına karşı kampanya yürüten bir savunuculuk grubu olan DeathWatch’in aktif bir üyesidir. Bir mezuniyet partisinde, okuldan atılan çekici bir lisans öğrencisi olan Berlin ile karşılaşır. Gale partide sarhoş olduğunda, onu baştan çıkarır ve seks yaparlar. O zaman yanlış Gale tecavüz suçluyor. Ertesi gün, vali döneminde devasa bir masum insanın idam edilememesi üzerine Teksas Valisi ile televizyonda tartışmalar kaybediyor. Tartışmayı kaybettikten sonra, Gale tutuklandı ve tecavüzle suçlandı. Gale’ye karşı tecavüz suçlaması daha sonra düşmüş olsa da, hasar zaten yapılmıştı ve ailesi, evliliği, üniversite kariyeri ve itibarı tamamen yok edildi.

Bir DeathWatch aktivisti olan Constance Harraway, yaşamı parçalandıktan sonra onu konsolide eden Gale’nin yakın arkadaşı ve çiftin seks yapması. Ancak, ertesi gün Harraway, başının üzerine bantlanmış bir plastik poşetle boğulduğu ve öldürüldüğü keşfedildi. Otopsi, Gale ve Harraway’in protesto ettiği Nikolay Çavuşescu’nun komünist rejimi altında Securitate tarafından kullanılan psikolojik bir işkence tekniğini, onu dizginlemek için kullanılan kelepçelerin anahtarını yutmak zorunda kaldığını ortaya koymaktadır. Suç mahallindeki fiziksel kanıt, tecavüz ve cinayetten suçlu bulunan ve ölüme mahkum olan Gale’ye işaret ediyor.

Günümüzde, Bloom vakayı Gale ile yaptığı ziyaretler arasında araştırıyor. Gale’ye karşı görünen kanıtların eklenmediğine inanmaya başladı. Bir keresinde, gerçek zamanlı katil olduğundan şüphelendiği Harraway’in bir zaman arkadaşı ve meslektaşı olduğu iddia edilen Dusty Wright tarafından arabasında birkaç kez kuyruğa alındı. Wright, Gale’nin suçlanıp, gerçek katilin suçu videoya kaydettiğini ima eden Bloom’e delil bıraktı. Bloom bu ipucunu, terminal lösemi hastası olan Harraway’in cinayet gibi gözüken özenli bir intihar ettiğini gösteren bir bant bulana kadar sürdürüyor. Wright video kasetinde, suç ortağı olarak hareket ederek, Gale’i masum bir insanı idam etmek için komplo kurarak ve fiili koşulların delillerini serbest bırakarak ölüm cezasını itibarsızlaştırmak için bir planın parçası olarak gördüklerini ima ediyor.

Bloom ve onun yardımcısı bu kanıtı bulduktan sonra, Gale’nin planlanmış uygulamasına kadar sadece saatler kalır. Yürütmeyi durdurmak için teyit makamlarına zamanında vermeye çalışıyor. Müdür, yürütmenin gerçekleştirildiğini duyurduğu gibi Huntsville Birimine varır. Kaset daha sonra serbest bırakıldı, masum bir adamın infazı üzerine bir medya ve politik bir sorun yarattı. Daha sonra, Wright, Bloom dergisinin röportaj için ödeme yapmayı kabul ettiği ücreti alır ve bunu Gale’in İspanya’daki eski eşine ve San Francisco’daki Berlin’den bir kartpostaldan özür dilemesini sağlar. Ancak, Gale’nin hayatını bozan tecavüz suçlamalarını itiraf eder. kariyer yanlıştı. Eski karısı şaşkın görünüyor, Gale’nin doğruyu söylediğini ve çocuklarını etkili bir şekilde ondan uzak tuttuğunu biliyordu.

Çok daha geç, “Kayıt dışı” etiketli bir video kaseti Bloom’a teslim edildi. Bu bant, Wright’ın Harraway’in öldüğünü doğruladığı noktada kalkar. Devam etmekte, Gale’in intihar etmek için hazır bulunması ve partiye katılmasını sağlamak için bir adım öne attığını ve sevgilisinin cesedini okşamayacağını, parmak izlerini plastik poşet üzerinde işlemeye bıraktığını gösteriyor. Daha sonra ayağa kalkar ve kaydı sona erdirir. Bloom, çiftin kendilerini ölüm cezasını ödün vermek için kasten feda ettiği gerçeğiyle hayrete düşürmüştür.

Ölümle Yaşam Arasında Tek Parça izle

440 Görüntülenme
FİLMLERİ FARKLI ALTERNATİFLERDEN İZLEMEK İÇİN ÜSTTEKİ ALTERNATİF KISMINDAN SEÇİM YAPABİLİRSİNİZ.
Ölümle Yaşam Arasında Full 720p Tek Parça izle
7.6 IMDB Puanı

Ölümle Yaşam Arasında Full 720p Tek Parça izle

(The Life of David Gale)
  • Yapım Yılı
Yönetmen
Senaryo Charles Randolph
Ölümle Yaşam Arasında izle, Ölümle Yaşam Arasında Altyazılı izle, Ölümle Yaşam Arasında Türkçe Dublaj izle, 2003 ABD, Almanya, İngiltere ve İspanya ortak yapımı olan Ölümle Yaşam Arasında filminin toplam süresi 2 saat 10 dakika'dır. Filmin yer aldığı film türleri ise Suç, Dram ve Gerilim'dir. Filmin Imdb'den aldığı puan ise 7,6'dır. Filmin yönetmenliğini Alan Parker yapmıştır. Filmin senaryo yazarlığını ise Charles Randolph yapmıştır. Filmin başrolünde yer alan isimlerse şunlardır : Kevin Spacey, Kate Winslet, Laura Linney

Ölümle Yaşam Arasında Filminin Konusu: David Gale, Teksas'taki ölüm sırasındaki profesördür. Onun idamına kadar sadece birkaç gün ile, avukatı, büyük bir haber dergisinden bir gazeteci olan Bitsey Bloom'a hikayesini anlatmak için yarım milyon dolarlık bir ücretle görüştü. Sırlarını saklama ve kaynaklarını koruyan bir üne sahip. Bir dizi uzun flashback ile ortaya çıkan ölüm sırasına nasıl son verdiğini anlatıyor.

Gale, Austin Üniversitesi'ndeki felsefe departmanının başıdır ve ölüm cezasına karşı kampanya yürüten bir savunuculuk grubu olan DeathWatch'in aktif bir üyesidir. Bir mezuniyet partisinde, okuldan atılan çekici bir lisans öğrencisi olan Berlin ile karşılaşır. Gale partide sarhoş olduğunda, onu baştan çıkarır ve seks yaparlar. O zaman yanlış Gale tecavüz suçluyor. Ertesi gün, vali döneminde devasa bir masum insanın idam edilememesi üzerine Teksas Valisi ile televizyonda tartışmalar kaybediyor. Tartışmayı kaybettikten sonra, Gale tutuklandı ve tecavüzle suçlandı. Gale'ye karşı tecavüz suçlaması daha sonra düşmüş olsa da, hasar zaten yapılmıştı ve ailesi, evliliği, üniversite kariyeri ve itibarı tamamen yok edildi.

Bir DeathWatch aktivisti olan Constance Harraway, yaşamı parçalandıktan sonra onu konsolide eden Gale'nin yakın arkadaşı ve çiftin seks yapması. Ancak, ertesi gün Harraway, başının üzerine bantlanmış bir plastik poşetle boğulduğu ve öldürüldüğü keşfedildi. Otopsi, Gale ve Harraway'in protesto ettiği Nikolay Çavuşescu'nun komünist rejimi altında Securitate tarafından kullanılan psikolojik bir işkence tekniğini, onu dizginlemek için kullanılan kelepçelerin anahtarını yutmak zorunda kaldığını ortaya koymaktadır. Suç mahallindeki fiziksel kanıt, tecavüz ve cinayetten suçlu bulunan ve ölüme mahkum olan Gale'ye işaret ediyor.

Günümüzde, Bloom vakayı Gale ile yaptığı ziyaretler arasında araştırıyor. Gale'ye karşı görünen kanıtların eklenmediğine inanmaya başladı. Bir keresinde, gerçek zamanlı katil olduğundan şüphelendiği Harraway'in bir zaman arkadaşı ve meslektaşı olduğu iddia edilen Dusty Wright tarafından arabasında birkaç kez kuyruğa alındı. Wright, Gale'nin suçlanıp, gerçek katilin suçu videoya kaydettiğini ima eden Bloom'e delil bıraktı. Bloom bu ipucunu, terminal lösemi hastası olan Harraway'in cinayet gibi gözüken özenli bir intihar ettiğini gösteren bir bant bulana kadar sürdürüyor. Wright video kasetinde, suç ortağı olarak hareket ederek, Gale'i masum bir insanı idam etmek için komplo kurarak ve fiili koşulların delillerini serbest bırakarak ölüm cezasını itibarsızlaştırmak için bir planın parçası olarak gördüklerini ima ediyor.

Bloom ve onun yardımcısı bu kanıtı bulduktan sonra, Gale'nin planlanmış uygulamasına kadar sadece saatler kalır. Yürütmeyi durdurmak için teyit makamlarına zamanında vermeye çalışıyor. Müdür, yürütmenin gerçekleştirildiğini duyurduğu gibi Huntsville Birimine varır. Kaset daha sonra serbest bırakıldı, masum bir adamın infazı üzerine bir medya ve politik bir sorun yarattı. Daha sonra, Wright, Bloom dergisinin röportaj için ödeme yapmayı kabul ettiği ücreti alır ve bunu Gale'in İspanya'daki eski eşine ve San Francisco'daki Berlin'den bir kartpostaldan özür dilemesini sağlar. Ancak, Gale'nin hayatını bozan tecavüz suçlamalarını itiraf eder. kariyer yanlıştı. Eski karısı şaşkın görünüyor, Gale'nin doğruyu söylediğini ve çocuklarını etkili bir şekilde ondan uzak tuttuğunu biliyordu.

Çok daha geç, "Kayıt dışı" etiketli bir video kaseti Bloom'a teslim edildi. Bu bant, Wright'ın Harraway'in öldüğünü doğruladığı noktada kalkar. Devam etmekte, Gale'in intihar etmek için hazır bulunması ve partiye katılmasını sağlamak için bir adım öne attığını ve sevgilisinin cesedini okşamayacağını, parmak izlerini plastik poşet üzerinde işlemeye bıraktığını gösteriyor. Daha sonra ayağa kalkar ve kaydı sona erdirir. Bloom, çiftin kendilerini ölüm cezasını ödün vermek için kasten feda ettiği gerçeğiyle hayrete düşürmüştür.