Şrek izle

Şrek izle, Şrek Altyazılı izle, Şrek Türkçe Dublaj izle, 2001 ABD Yapımı olan Şrek filminin toplam süresi 1 saat 30 dakika’dır. Filmin yer aldığı film türleri ise Animasyon, Macera ve Komedi’dir. Filmin Imdb’den aldığı puan ise 7,9’dur. Filmin yönetmenliğini Andrew Adamson ve Vicky Jenson yapmıştır. Filmin başrolünde yer alan isimlerse şunlardır : Mike Myers, Eddie Murphy, Cameron Diaz

Şrek Filminin Konusu: Bataklığının yalnızlığını seven yeşil bir dev olan Shrek, masalsı yaratıkların masal-nefret ve Duloc’un Lord Farquaad’ı tarafından orada sürgündüğü sayısız masal yaratıklarının hayatını kaybettiğinde hayatını kesintiye uğratır. Öfkeli bir Shrek, Farquaad’ın başka yerlere sürgün etmesini istemeye karar verir. Duloc’a rehberlik etmeye istekli tek masalık yaratık olan konuşan bir eşek getiriyor.

Bu arada Farquaad, Gingerbread Man’a kalan masal yaratıklarının yeri için işkence ediyor. Muhafızları aradığı bir şeyle acele ediyor: Sihirli Ayna. O, eğer onun krallığı, onların en adil olanı ise Aynaya sorar, ancak krallıktan değil, kraliyetin soyundan geldiği söylenir. Bir olmak için, bir prensesle evlenmeli, bu yüzden Farquaad bir ejderha tarafından korunan bir kale kulesinde kilitlenmiş olan Prenses Fiona ile evlenmeyi çözüyor. Kazanan, Fiona’yı onun için kurtarmanın “ayrıcalığını” aldığı bir turnuva düzenler. Shrek ve Donkey turnuva sırasında varır ve Farquaad’ın şövalyelerini cahilce yener. Farquaad onları şampiyonlar ilan eder ve Fiona’yı kurtarmak için onları ölüm tehdidi altında zorlar ve başarılı olursa Shrek’in bataklığından masal yaratıklarını hareket ettirmeyi vaat eder.

Shrek ve Eşek, Fiona’yı bulmak için kaleye gider. Donkey’in köşelerinden Dragon tarafından fark edilirler. Çaresizlik içinde, canavarı tatlı olarak konuşuyor ve onun kadın olduğunu öğreniyor. Ejderha Eşek’e aşık olur ve onu odalarına taşır. Bu arada Shrek, romantizm eksikliğinden dehşete düşen ve Ejderha’yı öldürmediğine şaşırmış olan Fiona’yı bulur. Donkey’i kurtardıktan sonra ayrılırlar ve Fiona kurtarılmaktan çok heyecanlanır, ancak Shrek bir ogre olduğunu gösterdiğinde hızla hayal kırıklığına uğrar. Farquaad’ın kendisini ele geçirmesi yönündeki taleplerine rağmen, Shrek zorla Eşek ile Duloc’a geri dönerken onu taşır. Üçüncüsü Robin Hood, geri dönerken Fiona’nın uzman bir dövüş sanatçısı olduğu ortaya çıkıyor. Shrek ve Fiona, çok ortak olduklarını ve aşık olmaya başladıklarını gördüler.

Üçlü neredeyse Duloc’ta olduğunda, Fiona akşamları bir yel değirmenine sığınır. Eşek, içeriden ve araştırmadan garip sesler duyar ve Fiona’nın bir devasa dönüştüğünü bulur. Her gece dönüşümü için çocukluk döneminde lanetlendiğini ve sadece gerçek aşkının öpücüsünün onu “aşkın gerçek formu” olarak değiştireceğini açıklıyor. Bu arada, Shrek duygularını Fiona’ya itiraf etmek ve konuşmalarının bir kısmını duymak üzeredir. Ona iğrenç bir “çirkin yaratık” olmayla ilgili yorumunu yanlış anladığında kalbi kırıldı. Donkey’in önerisinde, Fiona Shrek’e lanetini anlatmaya yemin eder, ancak şafak tatili yaşar ve bir insana dönüşür. Shrek’in Lord Farquaad’ı fırıldaklara getirdiğini bulur. Shrek’in ani olarak kendisine yönelmesiyle karışan Fiona, Farquaad’ın evlenme teklifini kabul ediyor ve gece geçmeden evlenmelerini istiyor. Acı ve öfkeli Shrek, Eşek’i terkedip, şimdi boşalan bataklığına geri döndüğünde, çift Duloc’a geri dönüyor.

Öfkeli bir eşek, Shrek’in Donkey ve Fiona’nın konuşmasını duyduğunu ortaya koyduğu bataklığa gelir. Eşek Shrek’e başka biri hakkında konuştuğunu ve Shrek’i evlenmeden önce Fiona’nın peşinden gitmesini söyler. Kendilerini sınırlayan ve Eşek’i takip eden Dragon’u hızla sürerek Duloc’a giderler.

Shrek, Farquaad’ın Fiona’yı öpmesinden önce düğünü durdurur. Farquaad’ın gerçek aşkı olmadığını ve sadece kral olmak için onunla evlendiğini söyler. Güneş, Fiona’yı herkesin önünde bir ogre haline getiriyor ve sürpriz bir Shrek’in neyi duyduğunu tam olarak anlamasına neden oluyor. Öfkeli Farquaad, Shrek’i idam etti ve Fiona gözaltına alındı. Dragon, Donkey ile birlikte patlıyor ve Farquaad’ı deviriyor. Shrek ve Fiona, aşklarını paylaşır ve bir öpücük paylaşırlar; Fiona’nın laneti kaldırıldı ama o hala bir ogre ve güzel değil görmek için şaşırır. Shrek onun olduğu konusunda güvence veriyor. Bataklıkta evlenirler ve balayında kalırlar.

Şrek Tek Parça izle

618 Görüntülenme
FİLMLERİ FARKLI ALTERNATİFLERDEN İZLEMEK İÇİN ÜSTTEKİ ALTERNATİF KISMINDAN SEÇİM YAPABİLİRSİNİZ.
Şrek Full 720p Tek Parça izle
7.9 IMDB Puanı

Şrek Full 720p Tek Parça izle

(Shrek)
Senaryo William Steig, Ted Elliott, Terry Rossio, Joe Stillman, Roger S.H. Schulman, Cody Cameron, Chris Miller, Conrad Vernon
Ödüller 1 Oscar Kazandı. Diğer 36 ödül & 60 adaylık.
Şrek izle, Şrek Altyazılı izle, Şrek Türkçe Dublaj izle, 2001 ABD Yapımı olan Şrek filminin toplam süresi 1 saat 30 dakika'dır. Filmin yer aldığı film türleri ise Animasyon, Macera ve Komedi'dir. Filmin Imdb'den aldığı puan ise 7,9'dur. Filmin yönetmenliğini Andrew Adamson ve Vicky Jenson yapmıştır. Filmin başrolünde yer alan isimlerse şunlardır : Mike Myers, Eddie Murphy, Cameron Diaz

Şrek Filminin Konusu: Bataklığının yalnızlığını seven yeşil bir dev olan Shrek, masalsı yaratıkların masal-nefret ve Duloc'un Lord Farquaad'ı tarafından orada sürgündüğü sayısız masal yaratıklarının hayatını kaybettiğinde hayatını kesintiye uğratır. Öfkeli bir Shrek, Farquaad'ın başka yerlere sürgün etmesini istemeye karar verir. Duloc'a rehberlik etmeye istekli tek masalık yaratık olan konuşan bir eşek getiriyor.

Bu arada Farquaad, Gingerbread Man'a kalan masal yaratıklarının yeri için işkence ediyor. Muhafızları aradığı bir şeyle acele ediyor: Sihirli Ayna. O, eğer onun krallığı, onların en adil olanı ise Aynaya sorar, ancak krallıktan değil, kraliyetin soyundan geldiği söylenir. Bir olmak için, bir prensesle evlenmeli, bu yüzden Farquaad bir ejderha tarafından korunan bir kale kulesinde kilitlenmiş olan Prenses Fiona ile evlenmeyi çözüyor. Kazanan, Fiona'yı onun için kurtarmanın "ayrıcalığını" aldığı bir turnuva düzenler. Shrek ve Donkey turnuva sırasında varır ve Farquaad'ın şövalyelerini cahilce yener. Farquaad onları şampiyonlar ilan eder ve Fiona'yı kurtarmak için onları ölüm tehdidi altında zorlar ve başarılı olursa Shrek'in bataklığından masal yaratıklarını hareket ettirmeyi vaat eder.

Shrek ve Eşek, Fiona'yı bulmak için kaleye gider. Donkey'in köşelerinden Dragon tarafından fark edilirler. Çaresizlik içinde, canavarı tatlı olarak konuşuyor ve onun kadın olduğunu öğreniyor. Ejderha Eşek'e aşık olur ve onu odalarına taşır. Bu arada Shrek, romantizm eksikliğinden dehşete düşen ve Ejderha'yı öldürmediğine şaşırmış olan Fiona'yı bulur. Donkey'i kurtardıktan sonra ayrılırlar ve Fiona kurtarılmaktan çok heyecanlanır, ancak Shrek bir ogre olduğunu gösterdiğinde hızla hayal kırıklığına uğrar. Farquaad'ın kendisini ele geçirmesi yönündeki taleplerine rağmen, Shrek zorla Eşek ile Duloc'a geri dönerken onu taşır. Üçüncüsü Robin Hood, geri dönerken Fiona'nın uzman bir dövüş sanatçısı olduğu ortaya çıkıyor. Shrek ve Fiona, çok ortak olduklarını ve aşık olmaya başladıklarını gördüler.

Üçlü neredeyse Duloc'ta olduğunda, Fiona akşamları bir yel değirmenine sığınır. Eşek, içeriden ve araştırmadan garip sesler duyar ve Fiona'nın bir devasa dönüştüğünü bulur. Her gece dönüşümü için çocukluk döneminde lanetlendiğini ve sadece gerçek aşkının öpücüsünün onu "aşkın gerçek formu" olarak değiştireceğini açıklıyor. Bu arada, Shrek duygularını Fiona'ya itiraf etmek ve konuşmalarının bir kısmını duymak üzeredir. Ona iğrenç bir “çirkin yaratık” olmayla ilgili yorumunu yanlış anladığında kalbi kırıldı. Donkey'in önerisinde, Fiona Shrek'e lanetini anlatmaya yemin eder, ancak şafak tatili yaşar ve bir insana dönüşür. Shrek'in Lord Farquaad'ı fırıldaklara getirdiğini bulur. Shrek'in ani olarak kendisine yönelmesiyle karışan Fiona, Farquaad'ın evlenme teklifini kabul ediyor ve gece geçmeden evlenmelerini istiyor. Acı ve öfkeli Shrek, Eşek'i terkedip, şimdi boşalan bataklığına geri döndüğünde, çift Duloc'a geri dönüyor.

Öfkeli bir eşek, Shrek'in Donkey ve Fiona'nın konuşmasını duyduğunu ortaya koyduğu bataklığa gelir. Eşek Shrek'e başka biri hakkında konuştuğunu ve Shrek'i evlenmeden önce Fiona'nın peşinden gitmesini söyler. Kendilerini sınırlayan ve Eşek'i takip eden Dragon'u hızla sürerek Duloc'a giderler.

Shrek, Farquaad'ın Fiona'yı öpmesinden önce düğünü durdurur. Farquaad'ın gerçek aşkı olmadığını ve sadece kral olmak için onunla evlendiğini söyler. Güneş, Fiona'yı herkesin önünde bir ogre haline getiriyor ve sürpriz bir Shrek'in neyi duyduğunu tam olarak anlamasına neden oluyor. Öfkeli Farquaad, Shrek'i idam etti ve Fiona gözaltına alındı. Dragon, Donkey ile birlikte patlıyor ve Farquaad'ı deviriyor. Shrek ve Fiona, aşklarını paylaşır ve bir öpücük paylaşırlar; Fiona'nın laneti kaldırıldı ama o hala bir ogre ve güzel değil görmek için şaşırır. Shrek onun olduğu konusunda güvence veriyor. Bataklıkta evlenirler ve balayında kalırlar.