X-Men 5: Birinci Sınıf izle

X-Men 5: Birinci Sınıf izle, X-Men 5: Birinci Sınıf Altyazılı izle, X-Men 5: Birinci Sınıf Türkçe Dublaj izle, 2011 İngiltere ve ABD Ortak yapımı olan X-Men 5: Birinci Sınıf filminin toplam süresi 2 saat 11 dakika’dır. Filmin yer aldığı film türleri ise Aksiyon, Macera ve Bilim Kurgu’dur. Filmin yönetmenliğini Matthew Vaughn yapmıştır. Filmin senaryo yazarlığını ise Ashley Miller ve Zack Stentz yapmıştır. Filmin başrolünde yer alan isimlerse şunlardır : James McAvoy, Michael Fassbender, Jennifer Lawrence

X-Men 5: Birinci Sınıf Filminin Konusu: 1944 yılında, bir Nazi ölüm kampında, Nazi bilim adamı Klaus Schmidt, genç bir Erik Lehnsherr’in ebeveynlerinden ayrıldığı zaman aklına bir metal geçit atar. Schmidt, ofisinde Lehnsherr’i masasında bir bozuk para taşımaya ve Lehnsherr’in bunu yapmadığı zamanlarda çocuğun annesini öldürmeye çağırdı. Acı ve öfke içinde, Lehnsherr’in manyetik gücü, iki muhafızı öldürüp odanın tahrip edildiğini gösterir. Bu arada, New York’taki Westchester İlçesinde bir konakta, çocuk telepat Charles Xavier, doğal formu mavi tenli ve pullu olan genç shapeshifter Raven ile tanışır. Kendisi gibi “farklı” biriyle tanışmaktan çok hoşnutsuz, kız kardeşini ailesiyle birlikte yaşamaya davet eder.

1962’de, Lehnsherr, Schmidt’i takip ederken Xavier, Oxford Üniversitesi’nden mezun oldu. Las Vegas’ta, CIA yetkilisi Moira MacTaggert, ABD Ordusu Albay Hendry’i Hellfire Kulübü’nü takip ediyor. Burada Sebastian’ı (şimdiki adı Sebastian Shaw), mutant telepat Emma Frost, siklon üreten Riptide ve teleporter Azazel ile gördü. Shaw tarafından tehdit edilen ve Azazel tarafından Ortak Savaş Odasına ışınlanan Hendry, Türkiye’deki nükleer füzelerin dağıtımını savunuyor. Güçleri onu yok eden enerji emici bir mutant olan Shaw, daha sonra Hendry’i öldürür.

Xavier’in mutasyon hakkında tavsiyesini arayan MacTaggert, kendisini ve Raven’ı CIA’ye götürüyor. Yönetmen McCone’u mutantların var olduğuna ve Shaw’ın bir tehdit olduğuna ikna ettiler. Bir başka CIA memuru, mutantlara sponsorluk yapar ve onları gizli “Division X” tesisine davet eder. MacTaggert ve Xavier, Shaw’u bir denizaltında kaçarken Lehnsherr’ın yatına saldırarak ve Lehnsherr’i boğulmaktan kurtarırken Shaw’ı buluyor. Xavier, Lehnsherr’ı, genç bilim insanı Hank McCoy’la tanıştırarak, ön saflarında bir mutant olan, Raven’ın DNA’sının görünümleri için bir “tedavi” sağlayabileceğine inanan Division X’e getiriyor. Xavier, Shaw’a karşı işe alımları aramak için McCoy’un mutant tespit cihazı olan Cerebro’yu kullanıyor. Xavier ve Lehnsherr, striptizci Angel Salvadore, cabbie Armando Muñoz, Ordu esiri Alex Summers ve kaçak Sean Cassidy’yi işe aldı.

Frost SSCB’de bir Sovyet generaliyle tanıştığında ve onunla sevişmek için telepatik güçlerini kullandığında, Xavier ve Lehnsherr Frost’u yakaladılar ve Shaw’un mutant yükselişe ve insanın yok oluşunu tetikleyecek olan III. Dünya Savaşı’na başlamayı planladığını keşfederler. yarış. Azazel, Riptide ve Shaw, X’i herkesi öldürüyorlar, ama Shaw, ona katılmak için davet ettiği mutantları öldürüyor. Salvadore kabul eder; Summers ve Muñoz’ın misilleme yaptığı zamanlarda Shaw, Muñoz’ı öldürür. Moskova’da, Shaw, Küba’da SSCB füzelerini kurması için generali seçiyor. Telepatiyi engelleyen bir kask takan Shaw, füzelerin bir ABD ablukasını kırmasını sağlamak için bir denizaltında Sovyet filosunu izler.

Raven, McCoy’un doğal haliyle kendisine çekildiğini düşünerek, tedaviyi kullanmamasını söyler. Daha sonra Lehnsherr’i çeşitli kadınların formlarını alarak baştan çıkarmaya çalıştığında, Lehnsherr onun doğal mutant formunda olduğu gibi onun güzel olduğunu söyler. McCoy tedaviyi kendi başına kullanıyor ama geri tepiyor, ona mavi kürk ve leonine yönler veriyor. McCoy pilot çalışmasıyla, mutantlar ve MacTaggert, füzeleri taşıyan gemiyi yok etmek için bir Sovyet gemisini etkilemek üzere telepatiğini kullandıkları abluka hattına bir jet atıyor ve Lehnsherr, Shaw’un denizaltısını sudan kaldırmak ve onu depolamak için manyetik gücünü kullanıyor. Karada. Devam eden savaşta, Lehnsherr Shaw’un kaskını ele geçirdi ve Xavier’in Shaw’u hareketsizleştirmesine izin verdi. Lehnsherr, Shaw’a Shaw’un mutantların dışlayıcı görüşünü paylaştığını, ancak annesinin intikamını almak için, Shaw’u — Xavier’in itirazları üzerine — öldürdüğünü, Nazi sikkesini çocukluğundan Shaw’ın beyninden zorlayarak, Xavier’e bu süreçte büyük bir acıya neden olduğunu söyler.

Mutantlardan korkan, her ikisi de filoları ateş ediyor, Lehnsherr uçuşun ortasında geri dönüyor. MacTaggert, Lehnsherr’i vurup vurmayı dener ama o mermileri saptırır, bunlardan biri, omurgada Xavier’e çarpar. Lehnsherr, Xavier’e yardım etmek için acele ediyor ve füzelerinin okyanusa zararsızca düşmesine izin veriyor. Xavier ile mutantlar ve insanlar arasındaki ilişkiye dair farklı görüşlere göre ayrılan Lehnsherr, Salvadore, Azazel, Riptide ve Mystique ile ayrılır. Daha sonra, tekerlekli sandalyeye bağlı Xavier ve mutantları bir okulu açmayı planladığı köşkte. MacTaggert, yerini asla ortaya çıkarmaya söz vermez ve öpüşür. Öpüştüklerinde Xavier güçlerini kullanır ve anılarını anılarından siler. Başka bir yerde, şu anda Shaw’un kaskı takan Lehnsherr, Frost’u hapishaneden kurtarıyor ve sonra “Magneto” adıyla devam ediyor.

X-Men 5: Birinci Sınıf Tek Parça izle

754 Görüntülenme
FİLMLERİ FARKLI ALTERNATİFLERDEN İZLEMEK İÇİN ÜSTTEKİ ALTERNATİF KISMINDAN SEÇİM YAPABİLİRSİNİZ.
X-Men 5: Birinci Sınıf Full 720p Tek Parça izle
7.7 IMDB Puanı

X-Men 5: Birinci Sınıf Full 720p Tek Parça izle

(X-Men: First Class)
Yönetmen
Senaryo Ashley Miller, Zack Stentz, Jane Goldman, Matthew Vaughn, Sheldon Turner, Bryan Singer
Ödüller 20 ödül & 38 Adaylık.
X-Men 5: Birinci Sınıf izle, X-Men 5: Birinci Sınıf Altyazılı izle, X-Men 5: Birinci Sınıf Türkçe Dublaj izle, 2011 İngiltere ve ABD Ortak yapımı olan X-Men 5: Birinci Sınıf filminin toplam süresi 2 saat 11 dakika'dır. Filmin yer aldığı film türleri ise Aksiyon, Macera ve Bilim Kurgu'dur. Filmin yönetmenliğini Matthew Vaughn yapmıştır. Filmin senaryo yazarlığını ise Ashley Miller ve Zack Stentz yapmıştır. Filmin başrolünde yer alan isimlerse şunlardır : James McAvoy, Michael Fassbender, Jennifer Lawrence

X-Men 5: Birinci Sınıf Filminin Konusu: 1944 yılında, bir Nazi ölüm kampında, Nazi bilim adamı Klaus Schmidt, genç bir Erik Lehnsherr'in ebeveynlerinden ayrıldığı zaman aklına bir metal geçit atar. Schmidt, ofisinde Lehnsherr'i masasında bir bozuk para taşımaya ve Lehnsherr'in bunu yapmadığı zamanlarda çocuğun annesini öldürmeye çağırdı. Acı ve öfke içinde, Lehnsherr'in manyetik gücü, iki muhafızı öldürüp odanın tahrip edildiğini gösterir. Bu arada, New York'taki Westchester İlçesinde bir konakta, çocuk telepat Charles Xavier, doğal formu mavi tenli ve pullu olan genç shapeshifter Raven ile tanışır. Kendisi gibi "farklı" biriyle tanışmaktan çok hoşnutsuz, kız kardeşini ailesiyle birlikte yaşamaya davet eder.

1962'de, Lehnsherr, Schmidt'i takip ederken Xavier, Oxford Üniversitesi'nden mezun oldu. Las Vegas'ta, CIA yetkilisi Moira MacTaggert, ABD Ordusu Albay Hendry'i Hellfire Kulübü'nü takip ediyor. Burada Sebastian'ı (şimdiki adı Sebastian Shaw), mutant telepat Emma Frost, siklon üreten Riptide ve teleporter Azazel ile gördü. Shaw tarafından tehdit edilen ve Azazel tarafından Ortak Savaş Odasına ışınlanan Hendry, Türkiye'deki nükleer füzelerin dağıtımını savunuyor. Güçleri onu yok eden enerji emici bir mutant olan Shaw, daha sonra Hendry'i öldürür.

Xavier'in mutasyon hakkında tavsiyesini arayan MacTaggert, kendisini ve Raven'ı CIA'ye götürüyor. Yönetmen McCone'u mutantların var olduğuna ve Shaw'ın bir tehdit olduğuna ikna ettiler. Bir başka CIA memuru, mutantlara sponsorluk yapar ve onları gizli "Division X" tesisine davet eder. MacTaggert ve Xavier, Shaw'u bir denizaltında kaçarken Lehnsherr'ın yatına saldırarak ve Lehnsherr'i boğulmaktan kurtarırken Shaw'ı buluyor. Xavier, Lehnsherr'ı, genç bilim insanı Hank McCoy'la tanıştırarak, ön saflarında bir mutant olan, Raven'ın DNA'sının görünümleri için bir “tedavi” sağlayabileceğine inanan Division X'e getiriyor. Xavier, Shaw'a karşı işe alımları aramak için McCoy'un mutant tespit cihazı olan Cerebro'yu kullanıyor. Xavier ve Lehnsherr, striptizci Angel Salvadore, cabbie Armando Muñoz, Ordu esiri Alex Summers ve kaçak Sean Cassidy'yi işe aldı.

Frost SSCB'de bir Sovyet generaliyle tanıştığında ve onunla sevişmek için telepatik güçlerini kullandığında, Xavier ve Lehnsherr Frost'u yakaladılar ve Shaw'un mutant yükselişe ve insanın yok oluşunu tetikleyecek olan III. Dünya Savaşı'na başlamayı planladığını keşfederler. yarış. Azazel, Riptide ve Shaw, X'i herkesi öldürüyorlar, ama Shaw, ona katılmak için davet ettiği mutantları öldürüyor. Salvadore kabul eder; Summers ve Muñoz'ın misilleme yaptığı zamanlarda Shaw, Muñoz'ı öldürür. Moskova'da, Shaw, Küba'da SSCB füzelerini kurması için generali seçiyor. Telepatiyi engelleyen bir kask takan Shaw, füzelerin bir ABD ablukasını kırmasını sağlamak için bir denizaltında Sovyet filosunu izler.

Raven, McCoy'un doğal haliyle kendisine çekildiğini düşünerek, tedaviyi kullanmamasını söyler. Daha sonra Lehnsherr'i çeşitli kadınların formlarını alarak baştan çıkarmaya çalıştığında, Lehnsherr onun doğal mutant formunda olduğu gibi onun güzel olduğunu söyler. McCoy tedaviyi kendi başına kullanıyor ama geri tepiyor, ona mavi kürk ve leonine yönler veriyor. McCoy pilot çalışmasıyla, mutantlar ve MacTaggert, füzeleri taşıyan gemiyi yok etmek için bir Sovyet gemisini etkilemek üzere telepatiğini kullandıkları abluka hattına bir jet atıyor ve Lehnsherr, Shaw'un denizaltısını sudan kaldırmak ve onu depolamak için manyetik gücünü kullanıyor. Karada. Devam eden savaşta, Lehnsherr Shaw'un kaskını ele geçirdi ve Xavier'in Shaw'u hareketsizleştirmesine izin verdi. Lehnsherr, Shaw'a Shaw'un mutantların dışlayıcı görüşünü paylaştığını, ancak annesinin intikamını almak için, Shaw'u — Xavier'in itirazları üzerine — öldürdüğünü, Nazi sikkesini çocukluğundan Shaw'ın beyninden zorlayarak, Xavier'e bu süreçte büyük bir acıya neden olduğunu söyler.

Mutantlardan korkan, her ikisi de filoları ateş ediyor, Lehnsherr uçuşun ortasında geri dönüyor. MacTaggert, Lehnsherr'i vurup vurmayı dener ama o mermileri saptırır, bunlardan biri, omurgada Xavier'e çarpar. Lehnsherr, Xavier'e yardım etmek için acele ediyor ve füzelerinin okyanusa zararsızca düşmesine izin veriyor. Xavier ile mutantlar ve insanlar arasındaki ilişkiye dair farklı görüşlere göre ayrılan Lehnsherr, Salvadore, Azazel, Riptide ve Mystique ile ayrılır. Daha sonra, tekerlekli sandalyeye bağlı Xavier ve mutantları bir okulu açmayı planladığı köşkte. MacTaggert, yerini asla ortaya çıkarmaya söz vermez ve öpüşür. Öpüştüklerinde Xavier güçlerini kullanır ve anılarını anılarından siler. Başka bir yerde, şu anda Shaw'un kaskı takan Lehnsherr, Frost'u hapishaneden kurtarıyor ve sonra “Magneto” adıyla devam ediyor.
Etiketler: