Zindan Adası izle

Zindan Adası izle, Zindan Adası Altyazılı izle, Zindan Adası Türkçe Dublaj izle, 2010 ABD Yapımı olan Zindan Adası filminin toplam süresi 2 saat 18 dakika’dır. Filmin yer aldığı film türleri ise Gizem ve Gerilim’dir. Filmin Imdb’den aldığı puan ise 8,1’dir. Filmin yönetmenliğini Martin Scorsese yapmıştır. Filmin senaryo yazarlığını ise Laeta Kalogridis ve Dennis Lehane yapmıştır. Filmin başrolünde yer alan isimlerse şunlardır : Leonardo DiCaprio, Emily Mortimer, Mark Ruffalo

Zindan Adası Filminin Konusu: 1954’te ABD’li Marshals Edward “Teddy” Daniels ve yeni ortağı Chuck Aule, Boston Limanı’ndaki Shutter Island’da suçlu bir şekilde çıldırmak için Ashecliffe Hastanesine gitti. Üç çocuğunu boğdukları için hapsedilen hasta Rachel Solando’nın ortadan kayboluşunu araştırıyorlar. Onların tek ipucu Solando’nun odasında gizli bulunan şifreli bir not: “4 yasası; 67 kim?” Bir fırtına vurmadan hemen önce gelirler, birkaç gün boyunca anakaraya dönüşlerini engellerler.

Daniels ve Aule çalışanları karşı karşıya getiriyor. Baş psikiyatrist olan Dr. John Cawley, kayıtları devretmeyi reddediyor ve Solando’nun doktoru Lester Sheehan’ın Solando’nun ortadan kaybolmasından hemen sonra adada tatilden ayrıldığını öğreniyorlar. Hastaneye erişim izni veriliyor, ancak Ward C’nin sınırların dışında olduğu ve deniz fenerinin daha önce arandığı söylendi. Görüşme sırasında bir hasta, Daniels’ın not defterinde “RUN” kelimesini gizlice yazıyor. Daniels, hastanenin atmosferinden migren baş ağrısına sahip olmaya başlar ve Dachau kurtuluş misillemelerine karıştığına dair görüşlerini uyandırır. Andrew Laeddis adında yerel bir kundakçının kurduğu ateşte öldürülen karısı Dolores Chanal’ın rahatsız edici hayalleri var. Bir örnekte, ona Solando’nun hala bir yerlerde adada olduğunu söyler – herkesin asla orada olmayacağını iddia ettiği Laeddis gibi. Daniels, daha sonra, Laeddis’i konumlandırmanın, davayı ele almak için daha yalın bir kişisel sebep olduğunu Aule’e anlatıyor.

Araştırmaları sırasında, Daniels ve Aule, Solando’nun, eski nerede olduğu ya da nasıl kaçtığı hakkında bir açıklama yapmadan aniden yeniden ortaya çıktığını tespit etti. Bu, Daniels’ın kısıtlı Ward C’ye girmesini gerektiriyor. Burada, hücre hapsinde bir hasta olan George Noyce ile karşılaşıyor. Noyce, doktorların hastaları üzerinde tartışmalı deneyler gerçekleştirdiğini uyardı, bazıları loşusa atıldı ve lobotomize alındı. Noyce, Daniels’ı adadaki herkesin özellikle Ailes için dahil olmak üzere Daniels için tasarlanan ayrıntılı bir oyun oynadığı konusunda uyarıyor.

Daniels Aule ile tekrar toparlandı ve deniz fenerini araştırmaya karar verdi. Kayalıklara doğru tırmanırken ayrıldılar ve Daniels daha sonra Aule’nin bedeninin aşağıdaki kayaların üzerinde olduğuna inandığını görür. Ancak o zamanlar tırmanırken, beden ortadan kalktı, ancak gerçek bir Rachel Solando olduğunu iddia eden bir kadını gizlediğini keşfederek bir mağara buldu. Psikotropik ilaç ve trans-orbital lobotomi ile deneyleri zihin kontrol teknikleri geliştirme girişimi içinde keşfeden hastanede eski bir psikiyatrist olduğunu belirtmektedir. Ancak bulgularını yetkililere bildirmeden önce, Ashecliffe’ye bir hasta olarak zorla bağlıydı. Daniels hastaneye geri döner, ancak Aule’nin orada bulunmadığına dair bir kanıt bulamaz.

Daniels, Aule’nin deniz fenerine götürüldüğüne inanıyor; Cawley’i sakin bir şekilde orada beklemek için keşfe çıktı. Cawley, Daniels’ın aslında çocuklarını boğduktan sonra manik depresif karısı Dolores Chanal’ı öldürdüğü için Ward C’ye hapsedilen “en tehlikeli hastası” olan Andrew Laeddis olduğunu açıklıyor. Edward Daniels ve Rachel Solando, Andrew Laeddis ve Dolores Chanal’ın anagramlarıdır; ayrıca, Laeddis’in tekrarlayan rüyalarından küçük kızı kızı Rachel’tır.

Cawley’e göre, geçtiğimiz günlerde yaşanan olaylar, Laeddis’in komplo yüklü çılgınlığını Daniels’ın rolünü oynamasına izin vererek kırmak için tasarlandı. Hastane personeli, Dr. Sheehan’ın Aule ve Rachel Solando olarak poz veren bir hemşire gibi testin bir parçasıydı. Laeddis’in uğradığı migrenler “gerçek Rachel Solando” nın halüsinasyonları gibi ilaçlarından çekilme semptomlarıydı. Bunalmış Laeddis bayıldı.

Laeddis, Cawley ve Sheehan’ın gözetiminde hastanede uyanır. Sorgulandığında, gerçeğe tutarlı bir şekilde anlatır ve doktorları ilerlemenin bir işareti olarak görür. Yine de, Cawley dokuz ay önce bu devleti başardıklarını ancak Laeddis’in hızla gerilediğini ve bunun kendisini kurtarmak için son şansı olacağını ileri sürdüğünü belirtiyor.

Bir süre sonra, Laeddis, Dr. Sheehan ile hastanenin arazisinde rahatlıyor, ama ona “Chuck” diyor ve adadan ayrılmaları gerektiğini söylüyor. Sheehan, kafasını sallantılara hareket eden gözlemci bir Cawley’e sallar. Laeddis, bir canavar olarak yaşamayı ya da iyi bir insan olarak ölmekten daha kötüse Dr. Sheehan’a sorar. Sheehan’ın şaşkınlık ve şaşkınlıkla ona bakmasıyla, Laeddis sakin bir şekilde ayağa kalkar ve emirlere doğru yürür, ve muhtemelen deniz feneri ile birlikte ayrılırlar.

Zindan Adası Tek Parça izle

540 Görüntülenme
FİLMLERİ FARKLI ALTERNATİFLERDEN İZLEMEK İÇİN ÜSTTEKİ ALTERNATİF KISMINDAN SEÇİM YAPABİLİRSİNİZ.
Zindan Adası Full 720p Tek Parça izle
8.1 IMDB Puanı

Zindan Adası Full 720p Tek Parça izle

(Shutter Island)
Yönetmen
Senaryo Laeta Kalogridis, Dennis Lehane
Ödüller 9 ödül & 62 Adaylık.
Zindan Adası izle, Zindan Adası Altyazılı izle, Zindan Adası Türkçe Dublaj izle, 2010 ABD Yapımı olan Zindan Adası filminin toplam süresi 2 saat 18 dakika'dır. Filmin yer aldığı film türleri ise Gizem ve Gerilim'dir. Filmin Imdb'den aldığı puan ise 8,1'dir. Filmin yönetmenliğini Martin Scorsese yapmıştır. Filmin senaryo yazarlığını ise Laeta Kalogridis ve Dennis Lehane yapmıştır. Filmin başrolünde yer alan isimlerse şunlardır : Leonardo DiCaprio, Emily Mortimer, Mark Ruffalo

Zindan Adası Filminin Konusu: 1954'te ABD'li Marshals Edward "Teddy" Daniels ve yeni ortağı Chuck Aule, Boston Limanı'ndaki Shutter Island'da suçlu bir şekilde çıldırmak için Ashecliffe Hastanesine gitti. Üç çocuğunu boğdukları için hapsedilen hasta Rachel Solando'nın ortadan kayboluşunu araştırıyorlar. Onların tek ipucu Solando'nun odasında gizli bulunan şifreli bir not: "4 yasası; 67 kim?" Bir fırtına vurmadan hemen önce gelirler, birkaç gün boyunca anakaraya dönüşlerini engellerler.

Daniels ve Aule çalışanları karşı karşıya getiriyor. Baş psikiyatrist olan Dr. John Cawley, kayıtları devretmeyi reddediyor ve Solando'nun doktoru Lester Sheehan'ın Solando'nun ortadan kaybolmasından hemen sonra adada tatilden ayrıldığını öğreniyorlar. Hastaneye erişim izni veriliyor, ancak Ward C'nin sınırların dışında olduğu ve deniz fenerinin daha önce arandığı söylendi. Görüşme sırasında bir hasta, Daniels'ın not defterinde "RUN" kelimesini gizlice yazıyor. Daniels, hastanenin atmosferinden migren baş ağrısına sahip olmaya başlar ve Dachau kurtuluş misillemelerine karıştığına dair görüşlerini uyandırır. Andrew Laeddis adında yerel bir kundakçının kurduğu ateşte öldürülen karısı Dolores Chanal'ın rahatsız edici hayalleri var. Bir örnekte, ona Solando'nun hala bir yerlerde adada olduğunu söyler - herkesin asla orada olmayacağını iddia ettiği Laeddis gibi. Daniels, daha sonra, Laeddis'i konumlandırmanın, davayı ele almak için daha yalın bir kişisel sebep olduğunu Aule'e anlatıyor.

Araştırmaları sırasında, Daniels ve Aule, Solando'nun, eski nerede olduğu ya da nasıl kaçtığı hakkında bir açıklama yapmadan aniden yeniden ortaya çıktığını tespit etti. Bu, Daniels'ın kısıtlı Ward C'ye girmesini gerektiriyor. Burada, hücre hapsinde bir hasta olan George Noyce ile karşılaşıyor. Noyce, doktorların hastaları üzerinde tartışmalı deneyler gerçekleştirdiğini uyardı, bazıları loşusa atıldı ve lobotomize alındı. Noyce, Daniels'ı adadaki herkesin özellikle Ailes için dahil olmak üzere Daniels için tasarlanan ayrıntılı bir oyun oynadığı konusunda uyarıyor.

Daniels Aule ile tekrar toparlandı ve deniz fenerini araştırmaya karar verdi. Kayalıklara doğru tırmanırken ayrıldılar ve Daniels daha sonra Aule'nin bedeninin aşağıdaki kayaların üzerinde olduğuna inandığını görür. Ancak o zamanlar tırmanırken, beden ortadan kalktı, ancak gerçek bir Rachel Solando olduğunu iddia eden bir kadını gizlediğini keşfederek bir mağara buldu. Psikotropik ilaç ve trans-orbital lobotomi ile deneyleri zihin kontrol teknikleri geliştirme girişimi içinde keşfeden hastanede eski bir psikiyatrist olduğunu belirtmektedir. Ancak bulgularını yetkililere bildirmeden önce, Ashecliffe'ye bir hasta olarak zorla bağlıydı. Daniels hastaneye geri döner, ancak Aule'nin orada bulunmadığına dair bir kanıt bulamaz.

Daniels, Aule'nin deniz fenerine götürüldüğüne inanıyor; Cawley'i sakin bir şekilde orada beklemek için keşfe çıktı. Cawley, Daniels'ın aslında çocuklarını boğduktan sonra manik depresif karısı Dolores Chanal'ı öldürdüğü için Ward C'ye hapsedilen "en tehlikeli hastası" olan Andrew Laeddis olduğunu açıklıyor. Edward Daniels ve Rachel Solando, Andrew Laeddis ve Dolores Chanal'ın anagramlarıdır; ayrıca, Laeddis'in tekrarlayan rüyalarından küçük kızı kızı Rachel'tır.

Cawley'e göre, geçtiğimiz günlerde yaşanan olaylar, Laeddis'in komplo yüklü çılgınlığını Daniels'ın rolünü oynamasına izin vererek kırmak için tasarlandı. Hastane personeli, Dr. Sheehan'ın Aule ve Rachel Solando olarak poz veren bir hemşire gibi testin bir parçasıydı. Laeddis'in uğradığı migrenler "gerçek Rachel Solando" nın halüsinasyonları gibi ilaçlarından çekilme semptomlarıydı. Bunalmış Laeddis bayıldı.

Laeddis, Cawley ve Sheehan'ın gözetiminde hastanede uyanır. Sorgulandığında, gerçeğe tutarlı bir şekilde anlatır ve doktorları ilerlemenin bir işareti olarak görür. Yine de, Cawley dokuz ay önce bu devleti başardıklarını ancak Laeddis'in hızla gerilediğini ve bunun kendisini kurtarmak için son şansı olacağını ileri sürdüğünü belirtiyor.

Bir süre sonra, Laeddis, Dr. Sheehan ile hastanenin arazisinde rahatlıyor, ama ona "Chuck" diyor ve adadan ayrılmaları gerektiğini söylüyor. Sheehan, kafasını sallantılara hareket eden gözlemci bir Cawley'e sallar. Laeddis, bir canavar olarak yaşamayı ya da iyi bir insan olarak ölmekten daha kötüse Dr. Sheehan'a sorar. Sheehan'ın şaşkınlık ve şaşkınlıkla ona bakmasıyla, Laeddis sakin bir şekilde ayağa kalkar ve emirlere doğru yürür, ve muhtemelen deniz feneri ile birlikte ayrılırlar.